Web Sürümüne Geç

Tomic bir üst turda

Tomic bir üst turda
Perşembe 17.01.2013 13:09

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın ikinci turunda evsahibi Bernard Tomic, Alman Daniel Brands'ı zorlanmasına rağmen 3-1 yendi.

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın ikinci turunda Avustralyalılar'ın umudu Bernard Tomic ile elemelerden gelen Alman Daniel Brands karşılaştı. Yaklaşık 40 derece sıcaklıkta oynanan maçın ilk setinde, dünya 120'ncisi Brands karşısında zorlanan dünyanın 43 numarası Tomic, ''tie break''e giden seti kaybetti.

Çekişme, ikinci sette de devam etti. Tomic, ikinci seti 7-5 kazanarak durumu eşitledi. Mola aralarında sıcaktan bunalan tenisçiler yüzlerine buz torbaları tutarak serinlemeye çalıştı. Avustralyalı seyircilerin, Tomic'e desteğinin arttığı üçünçü set, ilk sette olduğu gibi ''tie break''e gitti. Bu kez gülen taraf Tomic oldu ve 2-1 öne geçti.Dördüncü sette büyük heyecan yaşandı ve seti kazanacak isim, ilk ve üçüncü setlerde olduğu gibi ''tie break'' ile belirlendi. Evsahibi Tomic, seyircinin de desteğiyle 53 dakika süren seti alarak, 2 saat 55 dakika süren maçtan 3-1 galip ayrıldı.

Tomic'i ayakta alkışlayan seyirciler, elemelerden gelen Bernards'ı da uzun süre alkışladı.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Tomic, sıcak havada çok zor bir maç oynadığını, rakibinin çok sert servisleri olduğunu söyledi. İlk sette beklemediği bir oyunla karşılaştığını belirten Tomiç, ''Özellikle seyircilere çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Tomic, bir sonraki turda Roger Federer ile karşılaşma ihtimali konusundaki soru üzerine gülümseyerek, Federer yerine Nikolay Davydenko'yu tercih edeceğini ifade etti. Tomic, üçüncü turda Roger Federer–Nikolay Davydenko karşılaşmasının galibi ile oynayacak.

Etiketler Bernard Tomic
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN