İpek Soylu ikinci turda

İpek Soylu ikinci turda
Pazar 20.01.2013 11:50

Avustralya Açık Gençler Tenis Turnuvası'nda, tek kadınlarda mücadele eden milli tenisçi İpek Soylu, Polonyalı Zuzanna Maciejevska'yı 2-1 yenerek ikinci tura yükseldi.

Avustralya Açık'ta ilk defa mücadele eden İpek Soylu, Polonyalı rakibi karşısında ilk seti 6-3 kaybetti.
İkinci sette tribünlerde yer alan çok sayıda Türk seyircinin de desteğiyle oyuna tutunmayı başaran İpek Soylu, seti 6-2 aldı.

İkinci setin morali ile üçüncü sete başlayan İpek Soylu, rakibinin ilk servis oyununu kazanarak durumu 1-0 yaptı. Ancak Maciejevska, setin devamında Soylu'nun basit hataları sonrası 4-2 öne geçti. İpek Soylu, bu noktadan sonra 4 oyun üst üste kazanarak, setten 6-4, maçtan da 2-1 galip ayrıldı ve ikinci tura yükseldi.

İpek Soylu maçtan sonra sevincini Türk seyirciler ile bol bol resim çektirerek paylaştı. Maç sonunda değerlendirmelerde bulunan milli tenisçi, ilk maç olduğu için oldukça zor ve stresli bir maç oynadığını ifade ederek, ''Burada ilk defa oynuyorum. Zor oldu ama savaşarak kazandım. Beni desteklemeye gelen Türkler'in desteği harikaydı. Hepsine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Tek erkeklerde mücadele eden bir başka Türk tenisçi Cem İlkel ise 3 numaralı seribaşı Avustralyalı Nick Kyrgios'a 6-3 ve 6-1'lik setlerle 2-0 yenilerek, turnuvaya veda etti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN