Sırp Djokovic çeyrek finalde

Sırp Djokovic çeyrek finalde
Pazar 20.01.2013 17:13

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda Sırp Novak Djokovic, İsviçreli Stanislas Wawrinka'yı yenerek çeyrek finale yükseldi.

Avustralya'nın Melbourne kentinde devam eden sezonun ilk ''grand slam'' turnuvasının dördüncü turunda, tek erkeklerde son iki turnuvanın şampiyonu ve 1 numaralı seribaşı Sırbistan'dan Novak Djokovic ile 15 numaralı seribaşı İsviçreli Stanislas Wawrinka, Rod Laver Arena'da karşılaştı.

Wawrinka, ilk sete hızlı bir giriş yaptı ve 17 dakika sonunda 2 kez Djokovic'in servisini kırarak, 4-1 öne geçti. Atak ve etkin bir oyun sergileyen Wawrinka, 25 dakika süren seti 6-1 kazandı.

Tenisçiler, ikinci sete, servis kırarak başladı (1-1). Üçüncü oyunu, zorlanmasına rağmen alan Wawrinka, sonraki oyunda dünya 1 numarasının servis oyununu bir kere daha kazandı (3-1). Oyun arasında, Sırp tenisçinin ayakkabılarını değiştirmesi dikkati çekti. Karşılıklı kazanılan servis oyunları sonrası 9'uncu oyunda Djokovic, rakibinin yaptığı basit hatalarla servis kırarak, durumu 4-5'e getirdi. Sırp tenisçi, üst üste 3 oyun daha kazanarak, ikinci seti 7-5 aldı.

Üçüncü set, ikinci setin kopyası gibiydi. İki tenisçinin de servis kırarak başladığı set, karşılıklı kazanılan servis oyunlarıyla devam etti (4-4). Djokovic, ikinci sette olduğu gibi 9'uncu oyunda rakibinin servisini kırdı. Servis oyununu da kazanan Djokovic, 6-4 kazandığı set ile maçta 2-1 öne geçti.
Dördüncü sete, iki tenisçi de temkinli başladı. Wawrinka, Djokovic'i zorlasa da servis kırmayı başaramadı ve ilk 8 oyun, karşılıklı kazanılan servis oyunlarıyla 4-4 bitti. Wawrinka, kazandığı 9'uncu oyunun ardından tıbbi yardım için mola aldı. Oyuncular, setin devamında da servis kıramadı ve ''tie break''e gidildi. Wawrinka, çekişmeli geçen ''tie break''i 7-5 kazanarak, maçı final setine taşıdı.

Oyuncular, son setin ilk servis oyunlarında servis kırdı (1-1). Sonraki 18 oyun ise servis oyunlarının kazanılmasıyla sonuçlandı ve sette durum 10-10'a geldi. Servis oyununu kazanıp sette 11-10 öne geçen Djokovic rakibinin servis oyununda, oyun aralarında fizyoterapistin bacaklarına masaj yaptığı Wawrinka, maç puanını 2 kez çevirmesine rağmen üçüncü şansı değerlendirdi ve seti 12-10, 5 saat 2 dakika süren maçı ise 3-2 kazanarak, çeyrek finale yükseldi.

Sırp tenisçi çeyrek finalde, 5 numaralı seribaşı Çek Tomas Berdych ile karşılaşacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN