Avrupa kupası başladı

Avrupa kupası başladı
Cuma 01.02.2013 15:40

14 Yaş Bayanlar Tenis Avrupa Kış Kupası Turnuvası Sakarya'da başladı.

Sakarya Tenis Akademisi Spor Kompleksi'nde düzenlenen turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Belçika, Letonya, Rusya, Sırbistan, İspanya, Slovenya ve İsviçre'den sporcular katılıyor.

3 gün sürecek turnuvanın ardından 2 ülke, 14-17 Şubat tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Finallerine katılmaya hak kazanacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu yaptığı açıklamada, Sakarya'da ilk kez uluslararası tenis turnuvası olması açısından turnuvanın önem taşıdığını söyledi.

Koşu, turnuvaya milli takımdan sporcuların katıldığına işaret ederek, ''Turnuvada iddialı ve güçlü takımlar var. Hocalarımızla konuştum, milli takımımız da turnuvada iddialı. Buradan çıkma gibi bir şansımız var'' diye konuştu.

Tenis Federasyonu Sakarya Tenis İl Temsilcisi Erhan Baylan da Sakarya'da uluslararası anlamda ilk defa tenis turnuvası düzenlendiğini ifade etti.
Baylan, Türkiye'nin turnuvada yer aldığını ve iddialı olduğunu vurgulayarak, ''Burada milli takımımızın maçlarını izleyeceğiz. Sırbistan ile bir maçımız olacak. Sırbistan'ı yendiğimiz takdirde yarı finalde İspanya ile oynayacağız. Hedefimiz buradan çıkmak.

Türk tenis tarihinde 14 yaş kategorisinde bayanlarda çıkamamışız. O yüzden bunu başarabilirsek bizim için onur verici olacak. İnşallah bunu başaracağız'' şeklinde konuştu.
Baylan, turnuvanın pazar günü sona ereceğini, başarılı olan 2 takımın da 14-17 Şubat 2013'de Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Finallerine katılacağını bildirdi.
Etiketler Türkiye, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN