Federer coşkusu

Federer coşkusu
Perşembe 30.04.2015

TEB BNP Paribas İstanbul Open Turnuvası'na katılmak için İstanbul'a gelen erkekler tenisinin efsane ismi dün ilk maçına çıktı. Hayranları ünlü rakete büyük ilgi gösterdi

Türkiye'ye ayak bastığı günden itibaren mütevazi kimliğiyle gönülleri fetheden Roger Federer dün TEB BNP Paribas İstanbul Open'da ilk karşılaşmasına çıktı. Garanti Koza Arena'da Jarkko Nienimen ile oynadığı mücadeleye ilgi büyüktü. İsviçreli raketin Türk hayranları salonu doldurdu. Federer için yoğun tezahüratlar yapıldı. Efsane oyuncu da gördüğü büyük ilgi nedeniyle taraftarlara teşekkür etti. Federer, organizasyonu da överek "Türk tenisi hakkında buraya gelene kadar çok şey bilmiyordum. Ama gerek oyuncularınız gerekse tesisleriniz mükemmel. Türk tenisinin kısa süre içinde beklenen yere taşınacağını düşünüyorum. Başarılı olmamanız için hiçbir neden yok" dedi.

Turnuvada ilk gün maçlarında Daniel Gimenq Traver, 6 numaralı seri başı Mikhail Kukushkin'i 6-3 ve 6-3'lük setlerle elemeyi bildi. 8 numaralı seri başı olarak turnuvada boy gösteren Diego Schwartzman ise Jurgen Melzer karşısında hiç zorlanmadı. Arjantinli tenisçi rakibini 6-0 ve 6-2 ilegeçip, turladı.
Etiketler Türkiye, Roger Federer
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN