Roland Garros'tan Türk tenisçilere övgü

Roland Garros'tan Türk tenisçilere övgü
Cumartesi 21.05.2016 16:40

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'a (Roland Garros) katılan 3 milli sporcunun ana tabloya kalmasından övgüyle bahsedildi.

Fransa Açık'ın resmi internet sitesinde yer alan "3'lü Türk lokumu" başlıklı haberde, Marsel İlhan, Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu'nun turnuvada ana tabloya kalması Türk tenisi için tarihi bir başarı olarak nitelendi.

Haberde, Marcel İlhan'la yapılan kısa bir röportaja da yer verildi. Daha önce Fransa Açık'ta ana tabloya kalan tek Türk tenisçi konumundaki İlhan'ın, tek kadınlarda Büyükakçay ve Soylu'nun da ana tabloya adlarını yazdırmasının ardından üzerinde baskı hissettiği değerlendirilmesinde bulunuldu.

Röportajında ise Marcel, bir zamanlar Andre Agassi ve Yevgeny Kafelnikov'u izlediği toprak kortta artık kendisinin de yer aldığını ve bu nedenle çok mutlu olduğunu belirtti.

Sosyal medya sitelerinde yer alan tenisseverlerin yorumlarında da Türkiye'nin teniste çok önemli bir başarıya imza attığı vurgulandı.

Türk tenisi için tarihi öneme sahip sezonun ikinci grand slam tenis turnuvasında ilk kez ana tabloda birden fazla Türk tenisçi yer alacak.

Büyükakçay ve Soylu, "bir grand slam'de ana tablo maçına çıkan ilk Türk kadın tenisçiler" olacak. İlhan ise kariyerinin 12. grand slam turnuvasına katılacak.

Dünya klasmanının 198'inci sırasındaki İlhan, yarın başlayacak ana tablo müsabakalarının ilk turunda, dünya 162 numarası Belçikalı Steve Darcis ile karşılaşacak.

İlhan, ilk turu geçtiği takdirde dünyanın 1 numarası Sırp Novak Djokovic ile Tayvanlı Yen-Hsun Lu'nun oynayacağı maçın galibiyle eşleşecek.

Dünya 85 numarası Büyükakçay ise ilk turda 100 numaralı seribaşı Belaruslu Aliaksandra Sasnovich ile mücadele edecek.

Dünya 175 numarası Soylu ise ilk turda 186 numaralı seribaşı Fransız Virginie Razzano ile karşı karşıya gelecek.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN