Web Sürümüne Geç

Roger Federer yarı finalde

Roger Federer yarı finalde
Çarşamba 06.07.2016 19:34

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da tek erkeklerde 3 numaralı seri başı Roger Federer, Marin Cilic'i 3-2 mağlup ederek, yarı finale yükseldi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden turnuvada tek erkeklerde İsviçreli tenisçi Roger Federer, dünya kasmanında 13'üncü sırada yer alan Hırvat raket Marin Cilic'i ile çeyrek finalde oynadığı karşılaşmayı 6-7, 4-6, 6-3 ve 7- 6'lık setlerle 3-2 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

KARŞILAŞMADA NEFESLER TUTULDU
Çim kortta ilk kez karşı karşıya gelen tenisçilerden daha evvel oynadıkları maçlarda rakibine 5-1'lik üstünlük sağlayan Federer, "Love Game" ile verdiği ilk oyunu tekrar "Love Game" ile alarak skoru 1-1'e eşitledi.

Rakibinin forehand kanadına gönderdiği "slice" vuruşlar ile puan toplayan İsviçreli raket , Ciric'in servislerine bir türlü önlem alamayınca , oyun 6-6 beraberliğe geldi. Tie-Break oyununu 7-4 kazanan Ciric, oyunu 7-6 alarak , setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete, " servis-vole " oyunu ile başlayan Federer, oyuna 1-0 önde başladı. Ciric'in sürekli olarak rakibinin backhand kanadına gönderdiği etkili vuruşlarında başarı olunca bu sette 6-4 Hırvat tenisçinin lehine biterek, maçta Ciric 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette her iki taraf da kendi servis oyunlarını kazanarak skorda 3-3 beraberliği yakaladılar. Yedinci oyunda ilk defa Ciric'in servis oyununu kıran Federer, bir sonraki oyunu da kazanarak seti 6-3 aldı ve maçı 2-1' e getirdi.

Dördüncü sette , her iki tarafta etkili servisleriyle oyun kazanınca , skor 4-4 beraberliğe geldi . Ciric ısrarla Federer ' in backhand kanadına yaptığı hücumlarla aradığı puanları toplayarak , oyunda 6-5 öne geçti . Bir sonraki oyunda İsviçreli tenisçinin üst üste kazandığı " ACE " puanları ile , oyun bir kez daha tie-breake taşındı . Nefeslerin kesilerek izlendiği bu oyunu 11-9 kazanan Federer , seti 7-6 alarak , maçta skoru 2-2 ' ye getirdi .

Final setinde yaptığı " ACE " vuruşlarının sayısını artıran İsviçreli tenisçi skoru 4-3 lehine getirdi. Sekizinci oyunda Ciric ' in servisini kıran Federer , bir sonraki oyunu da kazanarak seti 6-3 ve maçı da 3-2 kazandı .

Böylece, Wimbledon'da 11 kez yarı finale çıkma başarısını gösteren Federer , 3 saat 15 dakika süren maçı , 27 ace, 0 çift hata ve 24 basit hata ile 6-7 (tie-break 7-4) , 4-6 , 6-3, 7-6 (tie-break 11-9 ) ve 6-3 ' lük sonuçlarla 3-2 kazanarak yarı finale yükselmiş oldu .

NAVRATILOVA'YI GERİDE BIRAKTI

Yarı finalde Kanadalı Milos Raonic ile eşleşen Federer, bugünkü zaferiyle Grand slam müsabakalarında 307'nci galibiyetini alarak , 306 galibiyeti bulunan Martina Navratilova'yı geride bırakmış oldu . Ayrıca Wimbledon' da aldığı 85 nci galibiyet ile , 84 galibiyeti olan Jimmy Connor'ı da geçmiş oldu .

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN