Güçlü olmalıyız

Güçlü olmalıyız
Perşembe 28.07.2016

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, 15 Temmuz’daki hain saldırıyı kınadı, “Türk sporcular olarak bize şimdi daha çok iş düşüyor” ifadesini kullandı.

2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan Çağla Büyükakçay, dün Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile bir basın toplantısı düzenledi. Sapphire'deki toplantıda ilk sözü alan Durmuş, "15 Temmuz'da yaşanan olaydan sonra bugün burada olamayacaktık. Bu kadar emek verdiğimiz onuru yaşayamayacaktık. Onun için bu kalkışmayı lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

OYUNLARDAKİ İLK TÜRK TENİSÇİ
15 Temmuz'dan etkilendiğini söyleyen olimpiyatlarda sahne alacak ilk tenisçimiz Çağla şunları söyledi: "Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, mecliste bombalanan yerleri gösterdi ve çok etkilendim. Bakanımız bize çok ilgi gösterdi ve olimpiyatlarda güçlü durmamız gerektiğini vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettiğimiz için bize şimdi daha çok iş düşüyor.

TÜRK BAYRAKLI MESAJ
Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve antrenörü Can Üner ile birlikte hain saldırıyı kınayan Çağla Büyükakçay, Türk bayrağıyla objektiflere poz verdi.


Yılmaz Şenol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN