İşte kulüpten yapılan açıklama!

Salı 19.01.2010 22:00

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, Rusya'nın Zenit Petersburg takımı oyuncusu Fatih Tekke'nin transferini dondurduğunu bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun camiadan gelen talebi de göz önünde bulundurarak, teknik kadronun da oluruyla, bir süredir eski futbolcuları Fatih Tekke'nin transferiyle ilgili süreci başlattığı ve bu yönde ciddi bir çalışma yürüttüğü belirtildi.

ÖNDER TURACI'YA PREMİER LİG'DEN TALİP ÇIKTI

Açıklamada, şöyle devam edildi:

''Ancak yapılan tüm iyi niyetli ve kararlı girişimlere rağmen, maalesef transferin sonuçlandırılması adına olumlu mesafe kaydedilememiştir. Sezon başında bonservisin alınmasıyla ilgili temasların sonuç vermemesinin ardından, Fatih Tekke ile varılan mutabakata rağmen, bugün itibariyle söz konusu anlaşmanın da karşı taraftan yok sayılması, görüşmelerin seyrine sekte vurmuştur.''

Zenit Kulübü ile yürütülen temasların transfer umudunu doğurduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

''Ancak bonservis için yapılan yeni seyahat planına ve dün tüm ısrarlı aramalara rağmen Fatih Tekke'ye ulaşılamamıştır. Bugün ise oyuncunun kendisiyle gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, daha önce avro değeri olarak yapılan anlaşmanın yeni sözleşmeye temel olamayacağı tavrıyla karşılaşılmıştır. Bu arada, Zenit Kulübü yetkilileri, göreve gelen teknik direktörlerinin Fatih Tekke'yi yeni dönem için başlayacak hazırlık kampında görmek istediği bilgisini tarafımıza iletmişlerdir. Böylelikle, yönetim kurulumuz ligin ikinci devresinin yaklaşmasını da düşünerek, konunun daha fazla gündemi meşgul etmemesi için bu transferin dondurulması kararına varmıştır.''

Bu arada, Trabzon'da bulunan Fatih Tekke'nin yarın bir basın toplantısı düzenleyerek, açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

İŞTE TOROĞLU'NUN YERİNE TEKLİF GÖTÜRÜLEN İSİM

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN