Güneş'ten Fatih Tekke'ye ders!

Perşembe 21.01.2010 14:57

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fatih Tekke'yi taraftar için değil takıma liderlik yapsın diye almak istediklerini belirterek, ''Bugünkü görüntüde Trabzonspor'a zarar verecek bir oyuncuysa hiç almayız o zaman'' dedi.

Güneş, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde yarın sona erecek devre arası kamp çalışmalarını değerlendirmek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Kampta güç ve moral depoladıklarını dile getiren Güneş, tek olumsuzluğun, tendonundaki ağrıları süren Gabriç'in takımla antrenmanlara katılamaması olduğunu söyledi. Trabzonspor'un ilk yarıdaki puan kayıplarının fazla olduğunu vurgulayan Güneş, ikinci yarıya iyi başlamak istediklerini kaydederek, ''Taraftarın ve oyuncularımızın zevk alacağı, koşan, pas yapan takım olmak istiyoruz. İstenilen düzeye gelmesek bile oyuncuların gayreti beni umutlu kılıyor. Sivas maçı bunun ilk adımı'' dedi.

BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR ONUN İÇİN KAPIŞTI


FUTBOLCULAR VE SEVGİLİ EŞLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Futbolcuların çalışma istediğinin çok iyi olduğunu ancak transfer söylentilerinin zaman zaman takımı olumsuz etkilediğini dile getiren Güneş, ''Ortak paydamız Trabzonspor, kimsenin egosunun tatmin olduğu bir yer değildir. Hepimiz bu takıma bir şey verebilmek için uğraşıyoruz. Eğer içindeysek bu görevi yaparız, dışındaysak destek oluruz ya da susarız. Doğrusu budur. O zaman iyi bir Trabzonspor doğar aksi halde iyi niyetli de olsak takıma ve camiaya zarar vermiş oluruz. Bu da iyi niyetle bağdaşmaz'' diye konuştu.

Yeni transfer Gutierez'in teknik, çabuk ve kendine güvenen bir oyuncu olduğunu kaydeden Güneş, bu futbolcunun faydalı olacağını düşündüğünü ama (bu bizi tek başına kurtarır) diyemeyeceğini, oynaması için form durumunun Umut'u geçmesi gerektiğini söyledi.

FATİH TEKKE'NİN AÇIKLAMALARI


Rusya'nın Zenit takımında oynayan Fatih Tekke'nin açıklamalarıyla ilgili soru üzerine Güneş, ''kaptanımız'' dediği Fatih'in, öğrencisi olduğunu ve genç takımdan alıp A takıma getirdiğini anlattı. Fatih'in, Trabzonspor'un değerleriyle büyüdüğünü ve Trabzonsporluluğunun tartışılamayacağını vurgulayan Güneş, ''Ama değerleri de değersiz hale dönüştürmemeli. Biz değerlerimizi vuruşturarak Trabzonspor'u küçültmeyeceğiz. Tam tersine büyüteceğiz'' dedi.

Fatih Tekke'yi almak istediğini ancak bazen her iki taraf istese de transferlerin gerçekleşmeyebileceğini belirten Güneş, ''Transfer olmadığı zaman yara aldırmak, kapıyı sert kapatmak, ya kapının açılmamasını sağlar ya da çok büyük sorunlar ortaya çıkarır'' diye konuştu.

Kendisinin ve Fatih Tekke'nin aynı zamanda iyi bir Trabzonspor taraftarı olduğuna dikkat çeken Güneş, taraftarın takımı, yönetimi ve futbolcuları sahiplenmesi gerektiğini söyledi.

Güneş, ''Fatih'i taraftar sussun diye almıyoruz. Trabzonspor'a lider, iyi bir oyuncu, golcü, kaptan, aklıyla, duruşuyla takımı daha iyiye taşıyacak bir oyuncu alıyoruz. Bugünkü görüntüde Trabzonspor'a zarar verecek bir oyuncuysa hiç almayız o zaman. Trabzonspor'un transferine karışan, başka işlerine karışan oyuncu almayız. Trabzonspor'u yöneten değil, duruşuyla, konuşmasıyla, susmasıyla katkı yapacak kişilere ihtiyacımız var'' dedi.

DÜNYANIN EN İYİ BREZİLYALILAR'I İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE FUTBOLCULARIN YAPTIKLARI EK İŞLER


Fatih Tekke'nin 'ağabeyi, hocası' durumundaki bordo-mavili kulübün sportif direktörü Ünal Karaman hakkındaki açıklamalarına çok üzüldüğünü vurgulayan Güneş, ''Fatih'i sevmeye devam, o bizim evladımızdır. Yanlış da konuşsa, doğru da konuşsa evladımdır. Çocuklar hata yapabilir, hoşgörülü davranırız ama onlar da ders çıkarmalıdır'' diye konuştu.

Güneş, Fatih Tekke'yi dünkü açıklamalarının ardından kendisinin de telefonla aradığını ancak bu oyuncunun telefonlarına çıkmadığını kaydetti.

GÖKHAN ÜNAL


Fenerbahçe'ye transfer olan Gökhan Ünal ile ilgili bir soru üzerine de Güneş, Gökhan'ın çok değerli bir oyuncu olduğunu ancak bu sene dalgalanmalar geçirdiğini ve taraftarlarla ilişkilerinde sıkıntı olması nedeniyle moral değerlerinin düştüğünü söyledi. Kendisiyle bu konuları görüştüğünü ve her geçen gün iyiye gittiğini ifade eden Güneş, transferi yeniden gündeme gelince bu futbolcunun gitmek istediğini kaydetti. Güneş, ''Gitmesine üzüldüm ama moralsiz Gökhan'ın bize faydası olmazdı'' ifadelerini kullandı.
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ekonomik koşulları uygun futbolcuları her an transfer edebileceklerini ancak bunun dışında transfer etmek istedikleri bir futbolcu olmadığını sözlerine ekledi.

TRABZONSPOR'DA MORENO SÜRPRİZİ-TIKLA

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN