Tekke bombaladı

Perşembe 21.01.2010
"1 ay içinde 23 transfer yapan, 50 saat uçup Kolombiya'dan oyuncu alan yönetim bu işi de bitirebilir"

"3 gün önce TV'de gördüm. Zenit ile anlaştıklarını söylediler. Peki neden benim haberim olmadı?"


"50 kez söyledim. Tek şartım var. 9 numaralı formayı geri istiyorum ve bugün imza atmaya hazırım"

Fatih Tekke, transferi hakkındaki söylentilere açıklık getirirken, bomba gibi ifadeler kullandı. Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği'nde düzenlenen toplantıda Tekke, "Öncelikle yaklaşık bir yıldır gündemi meşgul eden transferimle ilgili daha önce bir açıklama yapmadığımı belirtmek isterim" diye başladı. Zenit'in sözleşmeli futbolcusu olduğunu hatırlatan tecrübeli oyuncu, "Rusya'da lig, bir UEFA ve Süper Kupa şampiyonlukları yaşadım. Bu süreçte adım sürekli Trabzonspor'la anıldı. Ama son 1 haftada talihsiz şeyler oldu" dedi ve konuşmasına şöyle devam etti:

KULÜBÜMLE RESTLEŞTİM
"6 ay önce Trabzonspor ile bir görüşmemiz oldu. Transferin bitmesine 2 gün kala biz anlaştık ama, Zenit beni bırakmadı. Tekrar transferim gündeme geldi. Bu dönemde ben şunları yaptım. Birincisi, bonservis pazarlığı yaparken 2-3 kez kulübümle restleşme yaşadım. Oradaki iyi durumumu, kötüleştirdim. İkincisi, askerlik konusunu hiçbir zaman öne çıkarmadım. Şimdi soruyorum: Bir oyuncu, transferinin gerçekleşebilmesi için başka ne yapmalı? 1 ay içinde 23 transfer yapan, 50 saat uçup Kolombiya'dan oyuncu getiren yönetim, bu işi de hemen bitirebilir."

BEN GELMEK İSTİYORUM
"Trabzonspor'un sahibi ne yöneticiler ne de futbolculardır. Kulübün gerçek sahibi taraftarlardır. Transferin bitmesine 10 gün var. Bu süreçte her şey olabilir. 3 gün önce TV'de "Zenit ile anlaşıldı. Özel bir sorun çıkmazsa Fatih Tekke transferi bitecek" diye bir alt yazı gördüm. İnanın o an ben hiçbir şey bilmiyorum. "Gelmek istiyor musun?" diye soruyorlar, ben de her defasında "evet" diyorum. Kağıda yazayım; ben gelmek istiyorum. Tek şartım 9 numaralı formayı almak. Böyle şey gördünüz mü? Trabzonspor istese 10 tane Fatih Tekke alır."

FUTBOLCULAR VE SEVGİLİ EŞLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DÜNYANIN EN İYİ BREZİLYALILAR'I İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE FUTBOLCULARIN YAPTIKLARI EK İŞLER

ŞARTLARI KABUL ETTİM
"Yönetim 'Zenit'le anlaştık' diyor. Zenit yönetimi ise 'Fatih Tekke'yi Rubin Kazan ve Trabzonspor istiyor. Herhangi bir anlaşma yok' açıklamasını yapıyor. Benim kahramanım gerçeklerdir, yaşananlar ve doğrulardır. Tek başıma kalsam umrumda olmaz. Allah bana yalan konuşmayı nasip etmesin. Siz benim ağzımdan 'Fatih Tekke bu kadar para istiyor' diye duydunuz mu? Ünal hoca geldi ve bana 1 milyon 600 bin euro teklif etti. Ben '1 milyon 500 bin olsun' dedim. O günkü şartları da kabul ediyorum. Telefonda da aynı şeyleri söyledim. Şimdi Zenit'ten beni alacak mısınız?"

BAZI ŞEYLER SÖYLENMEZ!
"Telefonlarımın kapalı olduğunun söylenmesi beni rahatsız etti. Transferin bitmesine 10 gün kala her türlü fedakârlığı yapan birinin ortadan kaybolması mümkün mü? Benim maddiyatçı bir yönüm varmış gibi gösteriliyor. Bu transfer bu şekilde değil de insanlara coşku verecek, insanları motive edecek, heyecanlandıracak şekilde olabilirdi. Konuşamadığım, söyleyemediğim çok zarar vereceğini düşündüğüm şeyler de var. Ama taraftarımız şunu bilsin: Fatih Tekke Trabzonspor'a gelmeye hazır. Bu transfer döneminin sonuna kadar imza için beklemeye devam edeceğim."

BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR ONUN İÇİN KAPIŞTI

FATİH: ZENİT'İN DE HAKKI VAR!
Fatih Tekke, Zenit'in bonservis konusunda sorunlar çıkarmasını da şu sözlerle yorumladı: "Onlar da haklı. Bonservisim için 10 milyon euro hacadılar. 3.5 yılda benim maliyetim 20 milyon euro'yu buldu. Tabii ki istekleri olacak. "Serbestsin git" deme şansları yok."

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ


DÜNYANIN EN İLGİNÇ STADYUMLARI

TRABZONSPOR'UN FOS TRANSFERLERİ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN