Futbol cinayeti

Perşembe 28.01.2010

Resmen balçık tarlasında oynanan maç sonrası Şenol Güneş: Saha ile birlikte ligi de kaybettik. Futbolun güzelliğini mahvettik

Avni Aker Stadı zemininin dünkü görüntüsü maçı gölgede bıraktı. Bu görüntünün baş sorumlusu ise Futbol Federasyonu oldu. Yoğun bir şekilde kar yağmasına rağmen bugün kura çekimi olduğu için maçı ertelemeyen federasyon, yapılan trilyonluk transferleri de hiçe saymış oldu. Futbolcunun sakatlanma riskiyle ilgilenmeyen federasyon, amatör liglerde bile gözükmeyen manzaralar yaşanmasına neden oldu.

Görüntü faciaydı
Karla kaplı zeminin öğle saatlerinde traktörlerle temizlenmek zorunda kalınmasıyla facia bir görüntü ortaya çıktı. Stat zemini özellikle ikinci yarıda bataklığı andırırken, iki takımın futbolcuları ayakta durmakta zorlandı. Trabzon'un hocası Şenol Güneş de bu duruma isyan etti. Güneş, "Maçı kazandık ama zemini kaybettik. Tüm ligi kaybettik. Karın temizlenmesi sahayı bitirdi" dedi ve şöyle devam etti:

Futbol yok edildi
"Oynanan futboldan seyirciler gibi ben de rahatsız oldum. İyi hazırlanmamışız. Bunda suçlu benim. Maçın tehir edilmesini istemiştim. Kurallar yerine getirildi ama futbol yok edildi. Pazarçarşamba programı yanlıştı. Futbolun güzelliğini mahvettik. Zemini toparlamak çok zor. Para değil zamanımız yok." Trabzonsporlu Giray Kaçar da "Zemini gördüğümüzde arkadaşlarla güldük, maç ertelenir sandık" dedi.

TRABZONSPOR - ORDUSPOR MAÇINDAN FOTOĞRAFLAR

EFSANE TRABZONSPORLULAR

BAŞ AĞRITACAK FUTBOLUCULAR

EN PAHALI LİGLER

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN