Transfer olabilir

Cuma 29.01.2010 00:00

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Rusya'nın Zenit takımında forma giyen eski futbolcuları Fatih Tekke ile transferi konusunda yeni bir görüşmelerinin olmadığını söyledi.

Doğan Hakyemez'in Trabzonspor Basketbol Takımı'nda genel direktörlük görevine getirildiğinin duyurulduğu İstanbul'daki basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener, son gelişmelerin ardından transfer için Fatih Tekke ile bir görüşmelerinin olup olmadığı sorusuna, ''Hayır, olmadı'', ''Sezon sonunda olacak mı'' şeklindeki soruya da ''Bilmiyorum, onları hep hocaya sorun, hocanın talebine göre devam ediyoruz'' diye yanıt verdi.

Gökhan Ünal'ın transferinde Fenerbahçe'nin Trabzonspor'a verdiği Burak Yılmaz konusundaki bir soru üzerine Şener, Eskişehirspor Kulübü başkanıyla, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında görüşeceğini belirterek, ''Hallederiz diye düşünüyorum. Onların bir para talebi oluyor. Opsiyon hakları var ama opsiyon da bizim. Fenerbahçe hepsini bize devretti. Bizim elemanımız, karar bizim. Eskişehirspor başkanı sevdiğimiz bir arkadaşımız, konuşacağız'' dedi.

Şener, ''Transfer kapandı mı'' şeklindeki soruya, ''Böyle bir teori yoktur. Son anda öyle bir cazip şey çıkar ki... Çalışmamız yok ama bize gelen birtakım şeyler var. Hocanın isteği doğrultusunda yapıyoruz. Kendi başımıza bir şey yapmıyoruz. Şu anda öyle bir talebi yok. Yabancı kontenjanımız dolu. Yabancı alamayız. Ama şu anda çok yeterli kadromuz var'' diye yanıt verdi.

''BUNU BİZE VERMEYİN DİYE TALEBİMİZ OLMUŞTU''

Turkcell Süper Lig'de yarın deplasmanda Diyarbakırspor ile yapacakları maça atanan hakemle ilgili yöneltilen soruyu ise Sadri Şener, şöyle yanıtladı:

''Onunla ilgili açıklamayı şöyle izah edeyim; Mustafa Kamil Abitoğlu yarınki maçı iyi yönetecekmiş, kötü yönetecekmiş, öyle bir endişemiz yok. Ben öyle bir şey söylemiyorum. Ben şunu söylüyorum; Biz bu hakem arkadaşımızın, iki maçımızda da ölümcül hatalar yaptığını ifade eden dilekçeyle federasyona başvurmuştuk. 'Bunu bize vermeyin' diye talebimiz olmuştu. Bunu diğer kulüpler de yaptı, başta Fenerbahçe, Galatasaray... Ama buna rağmen bizim maça verildi. Trabzonspor ciddi ve çok büyük bir camia. Trabzonspor'un her talebini reddetmek şık olmuyor, onu söylemeye çalıştım.''

Başkan Şener, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın bozulan çim zeminiyle ilgili soru üzerine, düzeltilmesi için çalışmalar yapıldığını bildirerek, bu nedenle yetişmeyeceği için Manisaspor maçını İstanbul'da oynama konusunda Futbol Federasyonu'na başvurduklarını hatırlattı.

Sadri Şener, bugüne kadar basketbol takımlarının 3 maçına gittiğini, 3'ünde de yenildiklerini belirterek, ''Korkuyorum bir daha gitmeye. Bir daha, 'gel' dedikleri zaman gideceğim. Birinci Lig'e çıkmak bizim için keyif olacak. Fenerbahçe, Galatasaray, Efes Pilsen gelecek, Avrupa takımları gelecek. Trabzon'a renk katacak, ekonomisine katkı yapacak. Bu nedenle basketbolu çok önemsiyorum'' diye konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA