Vural'a cevap gecikmedi

Salı 09.02.2010 18:39
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğine (TÜFAD), Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural hakkında soruşturma açmaları için talepte bulunduklarını, konuyla ilgili de Kasımpaşa Kulübü'ne bilgi verdiklerini bildirdi.

Yener, Yılmaz Vural'ın, Bursaspor'da görev yaptığı 1992 yılında Türkiye Kupası finalinde 5-1 kaybettikleri maçta, yeşil-beyazlı takımın kalesini koruyan Rumen Nitu'nun şike yaptığına ilişkin bilgi aldığı yönündeki açıklamasını, bu hafta ligde iki takımın yapacağı maç öncesi bir provokasyon olarak değerlendirdi.

Vural'ın ortaya attığı iddianın saçma bir iddia olduğunu, Bursaspor seyircisini tahrik edebileceğini veya maçta olaylar çıkmaya sebebiyet verebileceğini belirten Yener, ''Vural'ın yaptığı Bursaspor maçı öncesi bir provokasyondur. Trabzonspor tarihinde böyle bir şey mümkün değil. Yılmaz Vural, başarısızlığına kılıf arıyor. Ama böyle bir yolu seçmesi affedilecek konu değil. Onun için Futbol Federasyonu'ndan, Yılmaz Vural hakkında soruşturma açılması ve PFDK'ya sevk edilmesi için talepte bulunduk'' dedi.
Yılmaz Vural'ın TÜFAD'a da üye olduğunu dile getiren Yener, ''Onlar da böyle durumlarda soruşturma açabiliyorlar. TÜFAD'a da soruşturma açılsın diye yazıyla talepte bulunduk. Kasımpaşa Kulübü'ne de gelişmeler hakkında bilgi verdik'' diye konuştu.


GALATASARAY'DA KİMİN SÖZLEŞMESİ NE ZAMAN BİTİYOR?

GALATASARAY'IN HİÇ İŞE YARAMAYAN TRANSFERLERİ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN