GÜVENÇ KURTAR: Bir gol eksikti

Pazar 21.02.2010

Belediye genelde savunmada kalmayı tercih edince ev sahibi bol pozisyon üretti. Ama gol atamazsan galip de gelemezsin

Trabzonspor dün İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında neden galibiyete ulaşamadı?
Trabzonspor karşılaşmaya oldukça istekli başladı ancak karşısında sağlam duran bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor buldu. Zaten her iki takım Ziraat Türkiye Kupası'nda da eşleştikleri için birbirlerini iyi tanıyordu. Belediyespor ilginç bir takım. Çok iyi bir savunma anlayışları var. Yani forvetten itibaren savunma yaparak, rakiplerini yormayı biliyorlar. Böyle bir takıma karşı Trabzonspor ileri uçta özellikle ilk yarıda çoğalamayınca yaşanan puan kaybı da beraberinde geldi. İkinci yarıda Trabzonspor her şeyi yaptı. Bordo-mavililerin tek eksiği goldü.

CRİSTİANO RONALDO: "TÜRKİYE'YE GELİRİM"

MESSİ: "HAYATIMI RİJKAARD'A BORÇLUYUM"

-Trabzonspor, Belediyespor karşısında neden gol yollarında istenen çizgide değildi?
Her iki yarıya ayrı ayrı bakarak değerlendirmek gerek. İlk devrede sadece Alanzinho'nun önemli bir pozisyonu vardı. Bunu değerlendirse belki de maç çok farklı boyutlara gelecekti. Ancak dün bir gerçek vardı ki Alanzinho istenen düzeyde değildi. Keza Şenol Güneş de onu ikinci yarıda oyundan aldı. Umut Bulut'un bu devrede tek başına kaldığına şahit olduk. Trabzonspor geriye dönemem korkusu ile bu devrede rakip sahada çoğalamadı.

-İkinci yarıdaki değişiklikleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Teknik direktör Şenol Güneş, Gabriç ve Teofilo'yu ikinci yarıda oyuna sürerek ofansta daha etkili olmak istedi. Zaten Trabzonspor bu devrede Belediyespor karşısında bolca pozisyon buldu ama gol gelmeyince bordo-mavili futbolcuların paniklediğini de belirtmek istiyorum. Oyunun son bölümünde ise Belediyespor hızlı ataklarla Trabzonspor kalesinde etkili oldu ama onlar da golü bulamadı. Bence maçın en dramatik anı Teofilo'nun şutunun kale çizgisi önündeki Colman'dan dönüp gol olmamasıydı. Son bölümde Trabzon bol pozisyon buldu. Ama gol atamazsan galip de gelemezsin. Belediye'nin kalecisi Hasagiç de son dakikalarda tecrübesini konuşturdu ve takımının puan almasına katkı sağladı.

-Teofilo'nun performansını yorumlar mısınız?
Teofilo belli ki iyi bir futbolcu. Bunu anlamak zor değil. Ama uyum sorunu yaşadığı kesin. Bu nedenle dün Belediyespor karşısında etkili bir performans ortaya koyamadı. İlerleyen haftalarda Trabzonspor'a fayda sağlayacağına inanıyorum.

-Trabzonspor son 2 haftada 4 puan kaybetti. Bordo-mavili takımı bu kayıplar ilerleyen haftalar için nasıl etkiler?
Şenol Güneş ile Trabzonspor iyi yolda ve büyük bir değişim yaşadı. Ben alınan bu iki beraberliğin bordo-mavili takımın moralini bozmayacağına inanıyorum. Zamanla Trabzonspor daha iyi sonuçlara imza atacak.İŞTE DÜNYANIN EN İYİ KALECİLERİ

DÜNYANIN EN İYİ FORVETLERİ

KADIKÖY'DE GALİBİYET GÖREMEYEN ASLANLAR!

TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ OYUNCULARI


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN