Trabzon'dan hakeme veryansın!

Salı 02.03.2010 15:53

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Antalyaspor maçının hakemi Halis Özkahya'nın yönetimini eleştirerek, ''Halis Özkahya ileride iyi bir hakem olursa, bunda Trabzonspor'un çok büyük payı olacak, çünkü bu hakem uğruna büyük bedeller ödedik'' dedi.

Hacısalihoğlu, bordo-mavili takımın antrenmanını izledikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Trabzonspor'un son 3 maçta iyi futbol sergilemesine rağmen berabere kalarak puanlar kaybettiğini belirten Hacısalihoğlu, ''Çok iyi bir çıkış yakalamıştık. Son 3 maçta da galibiyeti hak edecek bir oyun oynadık. Rakiplerimizden çok üstündük ama şansızlık ve beceriksizlikler sonucu üç puanı alamadık'' dedi.

TRABZONSPOR'UN EFSANE FUTBOLCULARI

TRABZONSPORLU FANATİK TARAFTARLAR

Kaybedilen 6 puan nedeniyle ligde daha iyi bir konuma gelemediklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Ama bu futbolun içerisinde var. Zaman zaman iyi çıkış yakalayıp kötü maçlar çıkardığınız oluyor. Bundan sonra yine bir seri yakalayıp çok iyi bir konuma gelebiliriz. Bu sene tüm takımlar sürpriz neticeler alıyor, favori takımlar kendi sahasında kaybedebiliyor. Biz bu sürprizlerle karşılaşmadan galibiyet serisi yakalamak istiyoruz'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, Antalyaspor maçının hakemi Halis Özkahya'nın yönetimi nedeniyle puanlar kaybettiklerini iddia ederek, şöyle konuştu:

''Federasyona hak veriyoruz. Hakikaten sınırlı sayıda hakem var ve bunları kazanmak için uğraşıyorlar. Ancak son maçtaki hakem bize daha önce de yaptığı hatalar nedeniyle puan kaybettirmişti. Şu an için hazır olmadığını söylüyorum, 'kötü insandır, art niyetlidir' demiyorum. Ama takımlar çok emek veriyorlar, maddi harcamalarda bulunuyor. Hakemin bir hatası sizin bir sezon boyunca yaptığınız çalışmaları bitirebiliyor. Halis Özkahya ileride iyi bir hakem olursa, bunda Trabzonspor'un çok büyük payı olacak, çünkü bu hakem uğruna büyük bedeller ödedik.''

Bundan sonra önlerindeki ilk üç maçı da galibiyetle tamamlamak istediklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Zirvede olabileceğimiz en üst noktada olmak amacındayız. Elbette maçlarda karşı takımlar da iddialı oluyor ama biz kazanmak için elimizden geleni yapacağız'' ifadelerini kullandı.
Hacısalihoğlu, gol atamadığı için eleştirilen Teofilo'nun kendisini ispatlamış bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Burada uyum sürecinde biraz gecikme oldu. Kendisi de onu yakından tanıyanlar da Teofilo'nun bu olmadığını söylüyorlar. Kısa zamanda bu uyum sürecini tamamlamasını ve Türkiye şartlarına çabuk adapte olarak gerçek kimliğiyle Trabzonspor'a hizmet etmesini bekliyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN