Adaletli seçim yapılmıyor

Perşembe 04.03.2010 14:23

Trabzonsporlu futbolcu Engin Baytar, ''Türkiye'de milli takım için hiçbir zaman adaletli bir seçim yapıldığını düşünmedim'' dedi.

Baytar, yaptığı açıklamada, milli takıma yapılan oyuncu seçimlerinde adaletsiz davranıldığına inandığını ileri sürerek, şöyle devam etti:

''Bunun arkasında birçok neden olabilir. Milli takıma seçilen futbolcular da bizim arkadaşlarımız. Ancak ben Türkiye'de milli takım için hiçbir zaman adaletli bir seçim yapıldığını düşünmedim. Belirli futbolcular seçiliyor. Seçilen futbolculara bakıyorsunuz ya 3–4 aydır sakat, ya da uzun zamandır oynamıyor, ama yine milli takıma seçiliyor. Böyle haksızlıklar olunca da insan kendi içerisinde bir burukluk yaşıyor. Böyle devam ettiği sürece, haksızlık ve adaletsizlikler olduğu için Türkiye başarısız oluyor.''

İnsanların kendisine hep ön yargılı baktığını vurgulayan Engin Baytar, ''İnsanlar bir kere beni isyankar gibi gördükleri için en ufak bir tepkim bile herkese aşırı büyük geliyor. Ama etraflarına baktıklarında çoğu futbolcunun aynı tepkiyi gösterdiğini görebilirler. Belki biraz daha fazla tepki gösteriyorum, ama bunu kötü bir niyetle yapmıyorum. Saha içerisinde hırsımdan dolayı kendimi fazla tutamıyorum. İnsanların artık en ufak bir konuşmamda 'yine mi Engin' demesi beni üzüyor'' diye konuştu.

Şenol Güneş'in gelmesiyle birlikte kendisine çok ayrı bir güven geldiğini anlatan bordo-mavili oyuncu, şunları kaydetti:

''Hocamızla birlikte yaptığımız idmanlar beni daha da kuvvetlendirmeye başladı. Artık 90 dakikayı daha rahat çıkartabiliyorum. Her ne kadar ağrım, sızım olsa da yine de 90 dakikayı kaldıracak güce sahip olmaya çalışıyorum. Neredeyse her şey bitti derken, Şenol hoca geldikten sonra benim için her şey yeniden başladı. Ben de bu yakaladığım şansı sürdürüp formayı kimseye vermek istemiyorum.''
Engin, 5 numaralı formayı ise eski kaptan Hüseyin Çimşir'in anısına giydiğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN