Şampiyonluktan vazgeçmeyeceğiz

Perşembe 04.03.2010 18:50
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının bulunduğunu ve bunu da sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi.

Çocukluğunun geçtiği Hızırbey (Sotka) Mahallesi'ni ziyaret eden Güneş, Hızırbeyspor Kulübü Derneği'nde çocukluk arkadaşlarıyla bir araya gelerek hasret giderdi.
Trabzonspor'un adının geçtiği her yerde şampiyonluğa oynayacağını belirten Güneş, "Son 3 maçı kazansaydık yarışa ortak olabilirdik. Aritmetik şansımız var, bunu hep kovalayacağız. Trabzonspor şampiyonluktan vazgeçmeyecek bunu herkes bilsin. Ancak bu yıl kendimizi kupaya daha yakın görüyoruz. Çünkü eşit bir şekilde devam ediyoruz. O da garanti olmayabilir. Bu yılki hedefimiz ilk 3'e girmek. Şampiyon da olsak, kupayı da alsak, bunları kaybetsek de yolumuz değişmeyecek." dedi.
Sezonun ilk yarısında 'Fenerbahçe ve Galatasaray bu işi alıp götürür' dendiğini hatırlatan Güneş, ancak şu anda bunu söyleminin zorluğuna işaret etti. Ligde ne olacağının belli olmadığını anlatan Güneş, "Biz önümüzdeki bütün maçları kazanmak istiyoruz. Ondan sonra rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Önümüzdeki maçları alsak da rakiplerimiz puan kaybetmediği zaman şansınız olmaz. Bizim için önemli olan önümüzde oynayacağımız maçları kazanmak." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN