"Niyetimiz üzüm yemek olmalı"

Çarşamba 10.03.2010 13:03

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sabrın kendilerini sonuca getireceğine inandığını söyledi.

Güneş, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısındaki yazısında, göreve gelirken Trabzonspor'un marka değerini yükseltmek ve uluslararası arenada yarışabilecek bir takım hedeflediklerini söylediğini anımsatarak, ''Bunu yaparken bugünün Trabzonspor'unu değerlendirerek geleceği planlamamız gerektiğini düşünüyoruz. Uzun süredir yaşanamayan şampiyonluk başarısının yanı sıra Trabzonspor'un kurumsal anlamda da eksikliklerinin olduğunu belirtiyoruz'' dedi.

Ellerindeki ekibi yarıştırmaya ve geleceği planlamaya çalıştıklarını ifade eden Güneş, ''Camiada genel bir bıkkınlık yaşanan dönemden bu yana olumlu adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Önce takım olmaya, takım değerlerine sahip çıkmaya, birlikteliği kurmaya çalışıyoruz. Kavga etmek değil, uyumlu ve sorun çözen olmak istiyoruz. Bunu kendimden başlayarak bütün kesimlerden talep ediyorum. Eksikleri görerek kendimizi değiştirmek ve yeni bir Trabzonspor yaratmak için çabalıyoruz'' ifadelerini kullandı.

"DÜNYAYA AÇILDIK"

Oyuncularının genel gidişatlarından memnun olduğunu anlatan Güneş, şöyle devam etti:

''Hepsi başarı için buradalar. Önce ilkelerimizi ortaya koyacağız. Sonra bunları yarıştıracağız. Ben yerine biz demeyi öğreneceğiz. Şu ana kadar oyuncularımla ilgili olumsuz düşüncem yok. Zaman zaman hatalar yapılabilir. Şans veremediklerimiz de olabilir. Sezon sonunda kararlar vereceğiz, ancak şu anda böyle bir tavrımız yok, olamaz da. Birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.''

Başlangıç felsefelerinin ''Cesur futbol oynamak, herkesin gurur duyacağı bir Trabzonspor ortaya çıkarmak'' şeklinde olduğunu ifade eden Güneş, zaman zaman bu yönde ortaya çıkan eksiklikleri paylaştıklarını kaydetti.

Eleştirilerin tepkiye dönüşüp yaptıkları doğruları yıkmasını istemediğini belirten Güneş, ''Bütün maçları kazansak da kaybetsek de hep ileriye yönelik, ilkeli, cesur bir takım olma yönündeki mesajlarımız değişmeyecek. Bir süreç yaşıyoruz. Oyuncular zaman zaman kötü oynayabilir. İstikrar sorunu yaşanabilir. Ancak onlarla ilgili şu anda karar anı değil'' diye konuştu.

''SÜREYE İHTİYACIMIZ VAR''

Belli bir süreye ihtiyaç duyduklarını ifade eden Güneş, ''Kendimizi eleştirerek eksiklerimizi gündeme getireceğiz. Nasıl kaybettik diyerek panik yapmak, bizden bir şey olmaz mantığı doğru değil. Şansı kaçırmanın üzüntüsünü biz de, oyuncu da yaşıyor. Ana politikalarda yönlendirme yapılabilir ancak tümüyle yıkmak doğru değil. Uzun ve zor bir yola çıktığımızı söylemiştik. Sabrın bizi sonuca getireceğine inanıyorum'' dedi.

Farklı seslerin olduğu bir Trabzonspor arzuladığını kaydeden Güneş, ''Birini kahraman edasıyla öne çıkarmak ne kadar yanlışsa, yapılan bir hatada hatayı yapanı ortadan kaldırmaya yönelik eleştiri de o kadar yanlıştır. Kısaca niyetimiz üzüm yemek olmalı, bağcıyı dövmek değil. Elimizdeki oyuncuları en iyi şekilde kullanmak için hepimize görev düşüyor'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN