Yabancı sıkıntısı

Perşembe 11.03.2010 17:23

Mevcut kadrosunda 8 olmak üzere toplam 12 sözleşmeli yabancı oyuncusu bulunan Trabzonspor, yabancı oyuncu konusunda istediği verimi alamıyor.

Bordo-mavili kulübün İbrahima Yattara, Alanzinho, Drago Gabriç, Gustavo Colman, Christian Brüls, Hrvoje Cale, Rigobert Song, Teofilo Gutierrez, Tony Sylva, Isaac Promise, Razundura Tjikuzu ve Faty Papy olmak üzere 12 yabancı oyuncusuyla sözleşmesi bulunuyor.

6 2 kontenjanı nedeniyle bu oyuncular içerisinde Isaac, Tjikuzu, Brüls ve Faty Papy başka kulüplerde kiralık olarak forma giyiyorlar.

ÜNLÜ YILDIZIN EVLAT ACISI

DÜNYA ONUN PEŞİNDE

EN SEKSİ TÜRK SPORCULAR

4 YABANCI KADRODA YOK

Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, Gaziantepspor maçı kadrosuna kaleci Tony Sylva ile sürpriz şekilde Gustavo Colman ve Hrvoje Cale'yi almadı. Bu oyuncuların yanı sıra İbrahima Yattara da sakatlığı nedeniyle kadroda bulunmuyor.

Bordo-mavili takımın mevcut 8 oyuncusunun 4'ü böylece Gaziantepspor maçı kadrosunda yer almayacak.

Kadroda Alanzinho, Drago Gabriç, Rigobert Song ve Teofilo Gutierrez olmak üzere 4 yabancı oyuncu bulunan teknik direktör Güneş, bu oyunculardan sadece Alanzinho'ya son haftalarda ilk 11'de forma şansı veriyor.

COLMAN, GÖZDEN DÜŞTÜ


Trabzonspor'da 8 golü bulunan orta alan oyuncusu Gustavo Colman, son haftalarda gözden düştü.
Ligin son 6 haftasında gol atamayan ve Güneş tarafından oyundan alınarak 90 dakikada sahada kalamayan Arjantinli oyuncu, yabancı oyuncular içerisinde ilk haftalarda en verimli oyuncu olarak dikkat çekiyordu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN