Web Sürümüne Geç

Tek suçlu benim!

Perşembe 18.03.2010 11:34

Trabzonspor'da 17 yaşında teknik direktör Ersun Yanal döneminde (A) takıma alınarak forma şansı verilen ve geleceğin yıldızı olarak görülmesine karşın son dönemlerde forma giyemeyen Barış Memiş, ''Kimsede suç yok, tek suçlu benim. Duraklama dönemi yaşadım, ama ne olursa olsun kendimi hiç bırakmadım, kimseye suç bulmadım. Buraya kendim indim, buradan yukarıya kendim çıkmam gerekir'' dedi.

Trabzonspor'da Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz gibi yıldız oyunculardan sonra altyapıdan çıkan son oyuncu olan ve bordo-mavili kulüpte altyapı tartışmaları yapıldığında sürekli adı ön plana çıkarılan Barış Memiş, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

DOS SANTOSUN SEKSİ SEVGİLİSİNİN OLAY POZLARI

O GOL HERŞEYİ DEĞİŞTİRMİŞTİ

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN FUTBOLCULARI

Türkmenistan'da düzenlenen Başbakanlık Kupası'nda U-19 milli takım forması altında en değerli futbolcu seçilen Barış Memiş, bunun kendisine moral olduğunu ve formasını geri almak için tüm gayretini gösterdiğini söyledi. Barış, geçmişe bakıldığında Trabzonspor altyapısının birçok oyuncuyu (A) takıma çıkardığını ve bu oyuncuları Türk futboluna sunduğunu belirterek, ''En son altyapıdan (A) takıma ben çıktım. Benim de şöyle bir misyonum var. Barış oynamalı, Barış iyi oynamalı ki insanlar, medyamız desin ki 'bakın Trabzonspor'un altyapısı çok iyi. Çünkü Barış oynuyor, başka futbolcular da çıkabilir, demek Barış'ın gerisinde bıraktığı iyi futbolcular da var', bu mesajı vermeliyim'' dedi.

ESKİDEN TÜRKİYE'DEYDİLER ŞİMDİ NEREDELER?

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN GENÇLERİ

Bir duraklama dönemi yaşadığını kaydeden Barış, ''Bu dönemde idmanlarda çok iyi çalıştım. Oynamadım, ama ne olursa olsun misyonumun farkındaydım. Bunun için önümüzdeki maçlarda daha iyi şans alarak önümüzdeki yıllarda daha iyi yerlere gelerek Trabzonspor alt yapısı için de insanlara, bu söylediklerimi dedirtmeliyim'' ifadelerini kullandı. Yaşadığı düşüşte kimsenin bir suçu olmadığını anlatan Barış Memiş, şöyle devam etti:

''Tek suçlu benim. Bir duraklama dönemi yaşadım. Bu dönemde her şeyin kendiliğinden geleceğini zannettim. Çünkü öyle bir yukarıya çıktım ki herkes beni konuşurken ben kendi kendime 'ben neredeyim, havalara uçtum' dedim. Duraklama dönemi yaşadım, ama ne olursa olsun kendimi hiç bırakmadım, kimseye suç bulmadım. Buraya kendim indim, buradan yukarıya kendim çıkmam gerekir diye düşündüm. Bundan sonra ne olursa olsun formayı aldığım zaman kimseye şans vermeyeceğim. Hiç kimse diyemeyecek ki Barış, futbol oynamadan sadece röportaj yapıyor. Bundan sonra futbol oynayarak daha güzel şeyler olacak.''

''KULÜBEDE OTURMAK İÇİMİ ACITIYOR''

Barış Memiş, yedek kalmasının canını acıttığını kaydederek, ''Hem daha önce Trabzonspor forması giyen biri olarak hem Trabzon çocuğu olarak, orada en çok oynaması gerekenlerden biri de benim. Ama bütün suç da kendimde. Onun için de içim içimi yiyor. Yani kahroluyorum'' dedi. Geçen 2 yılını kayıp olarak gördüğünü anlatan Barış Memiş, ''19 yaşında hatamın farkına vardım. Bu hatanın 25-26 yaşında da farkına varabilirdim. Çok geç olabilirdi, ama insanlar diyor ki 'şimdi mi vardın hatanın farkına.' Evet, bence şimdi varmam benim için son derece büyük avantaj. Trabzonspor, kesinlikle şampiyon olacak. Trabzonspor'un şampiyonluk kadrosunda da Barış Memiş kesinlikle bulunacak. İnşallah kulüp de müsaade ederse, kulübün de menfaati olursa herkesin olduğu gibi benim de daha sonra Avrupa hedefim var'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN