Engin'e ağır ceza

Perşembe 25.03.2010 22:59
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçının 2-0'lık galibiyetleriyle bitmesinin herşeyin bittiği anlamına gelmeyeceğini söyledi.

MAÇTAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ

Güneş, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, Antalyaspor'un iyi bir takım olduğunu belirterek, ''İyi kapanıp çabuk çıkabilen bir takım ile düşündüğümüz gibi oynamaya çalıştık'' dedi.

İlk yarı bazı bölümlerde etkin olmaya çalıştıklarını, bazı bölümlerde ise teslim olduklarını ifade eden Güneş, ''Çok pozisyon vermedik, çok da üretmedik. ikinci yarı daha etkiliydik. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Maçın 2-0 bitmesi her şeyin bittiği anlamına gelmez. 0-0 da maç bitseydi şansımız sürecekti, 2-0 da da sürüyor. Bu sonuç tur atlama getirmiyor, sadece sonucu getiriyor'' diye konuştu.

Oyuncularının ellerinden geleni yaptığını kaydeden Güneş, ''İkinci yarı pozisyon vermeden goller bulduk. Seyirci de hafta arasında gelip bize destek oldu. Onlara teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

'ENGİN'İN CEZASI AĞIR OLACAK'
Şenol Güneş, son haftalarda maçlar sonunda disiplinsiz davranışlarda bulunan ve bu akşam da Yalçın'a karşı yaptığı davranışla kırmızı kart gören Engin'in cezasının ağır olacağını söyledi.

Güneş, sadece Engin ile değil bütün oyuncularla konuştuğunu belirterek, şöyle devam etti:
''Engin yetenekli, Türk futbolunun uzun süre faydalanacağı bir oyuncu. Onu saha içinde kazanmaya gerek yok. Saha dışında sıkıntılar olan arkadaşımız. Bu konuda onu toparlayacağız, kazanmaya çalışacağız. Bu hem o hem de Türk futbolu için önemli. Kazanırsak hem kendisi hem Türk futbolu kazanır, aksi halde tersi olur. Bu yıl onun için bir şans. Cezaları ağır olacak. Bu cezaları hareketlerine veriyoruz. Hareketlerine düzeltirse sorun kalmayacak.''

Ligde şampiyon şu olsun bu olsun diye bir düşüncesinin bulunmadığını kaydeden Güneş, ''Şampiyon biz olalım diye isteriz. Biz olmazsak kimin olduğuna da karışmayız'' dedi.

ÖZDİLEK'İN AÇIKLAMASI
Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise iki ayaklı maçın ilk raundunu kaybettiklerini söyledi.
İlk gole kadar oyunu istedikleri gibi götürdüklerini ifade eden Özdilek, ''4 forvetle de oynadık. Atılacak golün çok önemli olduğunu biliyorduk. 66. dakikaya kadar her şey istediğimiz gibi gitti. Beklemediğimiz anda gol yedik. İkinci golü de çıkarken kaptırdığımız top ile yedik'' diye konuştu.

Önlerinde koca bir 90 dakika olduğunu belirten Özdilek, ''Biz sadece ilk ayağını kaybettik. 15 gün dersimize iyi çalışacağız. Son düdüğe kadar mücadele edeceğiz. Üzüntülüyüz, bir avantajımızı kaybettik ama önümüzdeki 90 dakika mücadele edip istediğimiz sonucu almaya çalışacağız'' dedi.

CANAYDIN'A ALKIŞ
Hüseyin Avni Aker Stadı'nda tribünlerde bulunan bütün taraftarlar, hafta başında vefat eden Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ı, maç öncesi alkışladı.
Taraftarlar, İstiklal Marşı'nın ardından Canaydın için yapılan saygı duruşu tamamlanana kadar alkış tuttular.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN