Rahat olun

Salı 04.05.2010

Oyuncularıyla bir toplantı yapan tecrübeli hoca, "Bu tip maçlarda asıl rakip strestir. Önce onu yenmeliyiz" dedi

Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, futbolcularını mental olarak da final maçına hazırlamaya çalışıyor. Önceki gün takımla bir toplantı yapan ve kupanın öneminden bahseden tecrübeli hoca, oyuncularından rahat olmalarını istedi. "Bu tip maçlarda asıl rakip strestir. Önce onu yenmeliyiz" diyen Güneş, "Kendinize ne az, ne de fazla güvenin. Başarının böyle geldiğini daha önce gördük" diye konuştu.

RAKİBİ ANALİZ ETTİK
Fenerbahçe'nin tüm artı ve eksilerini bildiklerini kaydeden Güneş, ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Rakibin etkili silahları olduğunu biliyoruz. Ancak bizim neler yapabileceğimiz de ortada. Herkes tam kapasitesini sahaya yansıtırsa, kupayı biz alırız. En önemli nokta ise şu; maçın son saniyesine kadar mücadele etmeliyiz. Gol yesek bile demoralize olmak yok. Kupayı almak için ne gerekiyorsa yapmamız şart."

GÜNEŞ İLE 2. KEZ
Teknik direktör Şenol Güneş, kupanın kazanılması halinde ikinci kez Trabzonspor'u çalıştırdığı dönemde, Türkiye Kupası şampiyonluğunu tatmış olacak. 1994- 95 sezonunda Galatasaray ile oynanan finalde yüzü gülen Güneş, futbolculuk döneminde de üç kez kupa sevincini yaşamıştı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN