Web Sürümüne Geç

Kupa sevincinde kan döküldü

Çarşamba 05.05.2010 20:55

Düzce'nin Gümüşova İlçesi'nde, Trabzonspor'un, final maçında Fenerbahçe'yi 3-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmasının ardından düzenlenen kutlama sırasında bir magandanın tabancasından çıkan kurşunlar parkta oyun oynayan ikisi de 9 yaşında olan 2 çocuğa isabet etti.

Trabzonspor'un, final maçında Fenerbahçe'yi 3-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmasının ardından ilçede Trabzonspor taraftarı olan kişiler kutlama yapmaya başladı. Bu sırada 2 el silah sesi duyuldu. Nereden ateş edildiği bilinmeyen kişinin tabancasından çıkan kurşunlar, parkta oyun oynayan, ikisi de 9 yaşında olan Emin Karadeniz ile Samet Duru'ya isabet etti. Bir anda vurulup yaralanan çocukları gören çevredikiler, 112 Acil Servis'i aradı.

Çocuklar ambulanslarla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kurşunun ağzından girip boynundan çıktığı Emin Karadeniz ile sağ kolundan yaralanan Samet Duru tedavi altına alındı. Hastaneye gelen çocukların yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

Emin Karadeniz'in durumunun ağır olduğu öğrenilirken, Samet Duru parkta oyun oynarken patlama sesini duyduktan sonra yaralandıklarını kimin ateş ettiğini görmediklerini söyledi. Vatandaşlar ise patlama sesini duyduklarını, ancak nereden ateş edildiğini görmediklerini belirterek, "Trabzonspor'un, Fenerbahçe'yi yenmesinin ardından olay yaşandı. Parkın yanından D-100 Karayolu geçiyor. Yoldan geçen bir araçtan veya çevreden ateş edilmiş olabilir. Patlama sesini duyduk ama kimin ateş ettiğini göremedik" diye konuştu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN