Şener meydan okudu!

Salı 11.05.2010 13:19

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor'un her maçına kazanmak için çıkan bir takım olduğunu söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Şener, dün oynanan Denizlispor maçından sonra stattan ayrılırken basın mensuplarının Fenerbahçe maçıyla ilgili yönelttiği soruya sinirlenerek ''Çıkıp oynayacağız, mağlup olup gideceğiz'' şeklinde söylediği sözlerine açıklık getirdi.

Özellikle Fenerbahçe ile yaptıkları Türkiye Kupası maçının ardından kendisine sürekli bu kez rakipleriyle ligde oynayacakları maçın sorulduğunu, bu konudaki düşüncelerini aktardığını ifade eden Şener, ''Her gün bir kulüp başkanına Fenerbahçe maçı niçin sorulur? Ya yeneceğiz, ya berabere kalacağız, ya da yenilip geleceğiz. Ben ne bileyim. Ama Trabzonspor, sahaya yenmek için çıkacak. Bunu biliyorum. Trabzonspor'dan başka bir sonuç beklenilebilir mi'' dedi.

Trabzonspor'un tarihinde her maça kazanmak için çıkan bir takım olduğunu kaydeden Şener, ''Trabzonspor, dünya kurulduğundan beri her maça yenmek için çıkıyor. Hazırlık maçlarını bile kazanmak için oynuyoruz. Antrenman maçlarında bile futbolcular birbirlerini yenmeye çalışıyorlar. Mümkün mü bu? Herkes işine baksın. Kadıköy'e galibiyet için gideceğiz'' diye konuştu.

Şener, iki takımın lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nı paylaştıkları yönündeki dedikodular konusunda ise ''Nasıl paylaştık. Oynayarak, mücadele ederek aldım o kupayı. Kimse bana vermedi o kupayı. Fenerbahçe'yi Ziraat Türkiye Kupası'nda yendik. Ligde de yenmek istiyoruz. Kimin şampiyon olacağı bizi ilgilendirmiyor'' ifadelerini kullandı.

Başkan Şener, maç öncesi şike söylentilerine ilişkin olarak ise ''Bana böyle bir şey teklif etmeleri mümkün mü'' yanıtını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN