Onurumuzla

Perşembe 13.05.2010

"Fenerbahçe karşısında gücümüzü ve kalitemizi ortaya koyacağız. Kazanırsak alkışlanır, kaybedersek alkışlarız. Hiçbir oyuncuma konuşma izni vermedim"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe maçı ve gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Derbi öncesi çeşitli spekülasyonlar yapıldığını ifade eden Güneş, "Bu söylentilere izin vermek istemiyoruz. Bunların dışındayız. Hiçbir oyuncuma konuşma izni vermedim. Kimsenin Fenerbahçe maçıyla ilgili haberini gazetede görmek istemiyorum. Yönetimin haricinde bütün açıklamaları ben yapacağım" diye konuştu.

İKİSİNİ DE TEBRİK EDERİZ
Fenerbahçe maçında güzel futbol oynayıp, 3 puan almak istediklerini anlatan Güneş, "Gücümüzü ve kalitemizi ortaya koyacağız. Kazanırsak sevinir ve alkışlanırız, kaybedersek ise üzülür, rakibi tebrik eder ve alkışlarız. Bir futbol maçı oynadığımızı biliyoruz. Fenerbahçe'ye de Bursaspor'a da saygı duyuyorum. İkisi de şampiyonluğu hak etmiştir. Fenerbahçe ile aramızda ebedi dostluk ve ezeli rekabet var. Şanlıurfa'daki atmosfere, Şükrü Saracoğlu'nda gölge düşmesin" ifadesini kullandı.GEÇMİŞİN BİR KÂRI YOK
Güneş, bir gazetecinin "Pazar günkü maçı 1996'nın rövanşı olarak görüyor musunuz?" sorusuna ise "Değişime ayak uydurmak gerek. Zaman akıp geçiyor ve her şey geride kalıyor. Geçmişin bana hiçbir kârı yok. Bugünü yaşıyor, yarını planlıyoruz. Anlatacak çok hikayemiz var ama şimdi hikaye zamanı değil" cevabını verdi. Tecrübeli hoca, Umut Bulut ve Teofilo ile ilgili soruları ise "Umut'tan iyisi olursa o oynar. Teofilo'nun ise daha çok eksiği var. Çalışması gerekiyor" diyerek yanıtladı.

KAÇAMAK CEVAP VERDİ t
Başkan Sadri Şener'in, Fenerbahçe maçıyla ilgili yaptığı gafların hatırlatıldığı Şenol Güneş, "Benim o konuyla ilgili bir yorum yapmam saygısızlık olur. Ben sadece kendi işimi yapıyorum. Bana karışmıyorlar. Diğer söylemler bizim dışımızda gelişiyor. Yanlış veya doğru olduğu kararını veremem" diyerek konuya kaçamak bir cevap verdi. Güneş, kulübün ekonomisiyle ilgili de konuşup, şunları söyledi: "Ligi 6. sırada bitirsek 2 milyon TL kayıp olacaktı. İstemeden önce hak etmek gerekir"

ACİL İKİ TRANSFER ŞART
Transfer hakkında da kısa bir açıklama yapan tecrübeli teknik adam, "Daha önce verdiğimiz bazı kararlar vardı. Bunlarda bir değişim olmadı. Transfer döneminde en çok 4, en az 2 nokta transfer düşünüyoruz. Acil 2 transfere ihtiyaç var. Ama bizde transfer hiç bitmez" ifadelerini kullandı. Dünya Kupası'nı yerinde izlemeyeceğini de belirten Güneş, Güney Kore'yi desteklediğini açıklarken altyapının gelişmesi için Trabzon'a bir an önce stat yapılması gerektiğinin de altını çizdi.

İŞTE KARADENİZ KAPLANLARI

TRABZONSPOR'UN FOS TRANSFERLERİ

TRABZONSPOR'UN EN İYİ KADROSU

TRABZON'UN UNUTULMAZ FORMALARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN