Şener'den Erzik'e cevap

Salı 18.05.2010 15:16

Fransa'nın Lille Kulübü'ne karşı kaybettikleri Tony Sylva davasına ilişkin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) VE UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e daha önce tepki göstererek cevap bekleyen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Erzik'in verdiği cevabın tatmin edici olmadığını bildirdi.

Başkan Şener, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in Tony Sylva konusunda ''İşi gücü bıraktım FIFA'daki yetkilileri aradım. Sylva'nın bonservisini aldırıp, lisansını çıkarttım. O zaman Sadri Şener bana bin kere teşekkür etti'' şeklinde sözlerini değerlendirerek, ''Ben farklı bir olayın cevabını arıyorum, Şenes bey farklı bir konuda açıklama yapıyor. Bizim sorduğumuz örneğin Ersen Martin dosyası başta olmak üzere FIFA'daki davalarımız minimum 4 yılda sonuçlanamazken, Tony Sylva konusunun CAS süreci dahil 1 yılda nasıl tamamlandığıdır'' dedi.

Şenes Erzik'in bunun cevabını vermesi gerektiğini kaydeden Şener, ''Konuları birbirine karıştırıp aradan sıyrılmaya çalışmamalıdır. Bu nedenle Erzik'in konuyla ilgili verdiği cevap tatmin edici değildir'' ifadelerini kullandı.

34 yaşındaki Sylva, Lille'de forma giyerken 2008 yılında tek taraflı olarak kontratını feshedip, Trabzonspor'a transfer olmuştu.

Fransız basını, Sylva'nın Lille ile bulunan kontratını yanlış yorumlayıp, Fransız takımını terk etmesi yüzünden suçlu görüldüğünü yazmıştı. 1 milyon 200 bin avroluk cezayı Senegalli kaleci ile Trabzonspor'un birlikte ödeyeceği bildirilmişti.

Kulüp başkanı Sadri Şener de davanın sonuçlanmasının ardından, ''Bu işlere ya Platini karışıyor ya da Şenes Erzik hiç karışmıyor. Erzik'ten bir cevap bekliyorum'' şeklinde açıklama yapmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN