Web Sürümüne Geç

Devi uyandırdık

Perşembe 20.05.2010

Göreve geldiğimizde önce güvensizlikle mücadele ettik Kısa sürede değişime girdik. Bu yılki hedefimize ulaştık"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Göreve geldiği günden beri öncelikle güvensizlikle mücadele ettiğini belirten Güneş, mevcut durumu "Bir devin uyanışı" diyerek özetledi. Kısa sürede hızlı bir değişime girdiklerini kaydeden tecrübeli hoca, "Kupada şampiyon olmak hedefimizdi Buna ulaştık. Şu an UEFA'ya gidiyoruz. Ama lig beşinciliği bize yakışmadı" ifadelerini kullandı

BİZ" DEMEK ÖNEMLİ
Kulübün çok büyük sorunları olmadığına işaret eden Güneş, "Sadece ufak sıkıntılar büyütülüyor. Kalkınmak için önce yatırım yapmak zorundayız. Bizim madenimiz futbol. Bunu geliştirmek için çalışacağız. Beni tek başıma kahraman ilan etmeyin. Öyle olursa bir gün birileri çıkıp bana hain diyebilir. Bunları tek başıma yapamam. Bilgi danışacak yerimiz ve insanımız çok. Doğru işler yaparsak sonuç gelir. Burada ben yokum, biz varız" dedi.

FLAŞ' HANGİ TAKIM KİMLE İLGİLENİYOR?-TIKLA

AVRUPALI'LARIN İLGİLENDİĞİ SÜPER LİG FUTBOLCULARI

İŞTE SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR-HEPSİ BELEŞ!

DÜNYANIN SONU DEĞİL
Sezonun kısa bir değerlendirmesini de yapan başarılı hoca, "Bursa'nın şampiyonluğu Türk futboluna katkı yapar. Fenerbahçe'yi de tebrik ediyorum. Atılamayan bir golle onları başarısız görmek yanlış olur. Bizim de başımıza gelmişti.
Mutsuzluk olabilir ama bu durum dünyanın sonu değil. Yapılan doğrulardan vazgeçilmemelidir. Ayrıca Buca ve Karabükspor'a ligimize hoş geldiniz diyorum.
Bu sezon futbol dünyası renkli günler geçirecek" diye konuştu.

BU DAHA BAŞLANGIÇ
Lig içinde birçok şeyin konuşulup yazıldığını kaydeden Güneş, şunları söyledi: "Futbol, kirlenmiş, kirlenmemiş anlayışı ne kadar tartışılırsa o kadar kirlenir. Biz Fenerbahçe maçında futbol oynamak için sahaya çıktık. Kimin şampiyon olacağına aldırmadan iyi niyetle oynadık. Tüm sezonda sadece 1 kırmızı kart gördük ve bu beni çok üzdü. Seneye daha iyi bir takım olacağız. Seyir zevkini artırmak ve yetenekleri göstermek için ortam yaratmak istiyorum."

FANATİZMİ SEVMEM
Futbolun bir bilim olmadığını da vurgulayan Güneş şöyle devam etti: "Futbolda 2+2 dört değildir. Hiç bilmeyen birinin de uzmanın da yorumuna saygı duyacağız. Sonuçların peşinden gidersek kendimizi karamsarlığa iteriz. Fanatizmden rahatsız olan bir yapım var. Futbol hayat değildir. Futbol, hayata mutluluk veren bir oyundur. Eğer buna böyle bakmazsak 96'daki gibi yıkılıp gideriz. Fanatizmi kafada bitiremezsek, futbol bir adım ileriye gitmez."

İKİ KAT ÇALIŞMALIYIZ
Ekonomik açıdan futbolun büyüklüğüne işaret eden tecrübeli hoca, yayın gelirinin ikiye katlandığını hatırlatıp, "Bu bize bir işaret olmalıdır. İki katı sorumluluğumuz ve iki katı çalışmamız gerek" diye konuştu. Teknik heyetinden memnun olduğunu da ifade eden Güneş, "O konuda bir değişim düşünmüyorum. Ayrıca altyapı, bölge ilişkilerinde eksikler var. Zaman nedeniyle yeterli diyaloğumuz olmadı. Bunları da düzenleyeceğiz" dedi.

SADECE YUMLU DÖNEBİLİR
Sezonu 28 Haziran'da açacaklarını ama kesin kamp programının belli olmadığını kaydeden Güneş, kiralık oyuncular konusunda da "Bir tek Mustafa Yumlu dönebilir. Diğerlerini düşünmüyorum" dedi. Güneş, Murat Tosun ve Sezer Badur'u beğendiğini de sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN