Harekat başlıyor

Pazartesi 07.06.2010

Polonya'nın Wisla Krakow takımında forma giyen Arkadiusz Glowacki transferi hafta içinde yurt dışına gidecek yönetici Mahmut Aksu tarafından bitirilecek

Teknik direktör Şenol Güneş, önceki gün İstanbul'da gerçekleştirilen zirvede transfer için hemen harekete geçilmesini istedi. Stoper, forvet ve orta sahaya takviye yapılmasını talep eden Güneş'in talimatıyla ilk olarak Polonyalı stoper Arkadiusz Glowacki'nin işi bitirilecek. Yönetici Mahmut Aksu'nun yarın tekrar Polonya'ya gideceği ve Wisla Krakow'lu yöneticilerle son bir görüşme yapacağı açıklandı. Glowacki'nin gelecek hafta imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BONSERVİSİ İSTENECEK
Güneş'in üstünde durulmasını istediği bir başka isim ise Celtic'te forma giyen Ki Sung Yong... Seul'de görev yaparken altyapıdan A Takım'a alıp yıldızını parlattığı 21 yaşındaki futbolcuyla Avusturya'da görüşen Güneş'in yönetimden İskoç kulübüyle temasa geçilmesini istediği öğrenildi. Trabzonspor'un ocak ayında 2.1 milyon euro'ya Celtic'e giden Koreli yıldızı bonservisiyle almaya çalışacağı ama İskoçlar bunu kabul etmezse kiralık teklifi yapılacağı dile getirildi.


FORVETE İLK ADAY JELAVİÇ
Avrupa'dan döner dönmez yöneticilerle bir değerlendirme toplantısı yapan Şenol Güneş, Marko Panteliç'ten kesin olarak vazgeçtiğini açıkladı. Avusturya'da takip ettiği Sırp golcüyü sorunlu kişiliği nedeniyle istemeyen tecrübeli teknik adamın, Hırvatistan Milli Takımı'nda da görev yapan Nikica Jelaviç'te karar kıldığı öğrenildi. Trabzonspor, 25 yaşındaki golcüyü liste başına aldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN