Web Sürümüne Geç

Trabzon transferde aceleci

Pazartesi 07.06.2010 12:26

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, transfer sezonunun eylül ayına kadar sürdüğünü, ancak transferleri 27 Haziran'da başlayacak kamp dönemine kadar bitirmenin çabasında olduklarını bildirdi.

Başkan Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısındaki yazısında, geçen sezonu Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak tamamladıklarını belirterek, ''Ligin son haftasında sergilediği örnek duruşuyla taraflı tarafsız tüm kesimlerin alkışını alan takımımızın yeni sezonda başarı grafiğini daha da üst seviyelere taşıyacağına olan inancımız tamdır'' dedi.

Kadrolarındaki küçük eksiklikleri tamamlayabilmek için transfere yönelik bir dizi temaslar içerisinde olduklarını ifade eden Şener, şöyle devam etti.

''Bizim bu sezon çok fazla transfer yapma gibi bir çabamız söz konusu değil. Çünkü oturmuş ve Türkiye Kupası kazanmış kadroya sahibiz. Lig şampiyonunu belirlemiş takımız. Teknik direktörümüz Şenol Güneş'in isteği üzerine öncelikle bir forvet ve bir stoper almayı hedefliyoruz. Bu önceliklerimizi yerine getirmemizin ardından genç sporculara yönelebiliriz. Transfer eylül ayına kadar sürse de biz işi kamp dönemine kadar bitirmenin çabası içerisindeyiz.''

Ligde iz bırakacak, uzun yıllar anlatılacak ve konuşulacak bir duruş sergilediklerini vurgulayan Şener, ''Bu duruşu önümüzdeki sezon hem yurt içinde hem de yurt dışında daha üst seviyelere taşımakla yükümlüyüz. Elbette bu önemli süreçte siz değerli taraftarlarımıza düşen en büyük görev başta kombine kart satışlarımız olmak üzere, Trabzon Cell, TS Club gibi gelir kalemlerimize gereken desteği sağlamanızdır. Bu önemli gelir kaynaklarımıza gösterilecek ilgi daha güçlü bir ekonomiye sahip olmamız adına son derece önemlidir'' diye konuştu.

Bu arada, transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Polonya'nın Wisla Krakow takımında forma giyen 31 yaşındaki stoper oyuncu Arkadiusz Glowacki'nin transferini bu hafta bitirmeye çalışacak.
Kulüp genel Saymanı Mahmut Aksu'nun büyük olasılıkla yarın Polonya'ya gideceği ve bu transferi netleştirmeye çalışacağı öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN