Şenol Güneş'in en büyük beklentisi

Salı 08.06.2010 13:30

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon'a bir stadyum kazandırılmasının, en büyük beklentisi olduğunu söyledi.

Güneş, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve genel sekreter Hasan Yener ile Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı makamında ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Trabzon'un futbolla yatıp futbolla kalktığını belirterek, kentin bir stadyuma ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Trabzon'a bir stadyum kazandırılmasını kendisinin de istediğini vurgulayan Güneş, ''Bu antrenör olarak en büyük beklentim. Bu şehrin artık sanayi yatırımının değil stadyum yatırımının olacağını düşünüyoruz. Bu konuda biraz daha gayretli olmamız gerekiyor'' dedi.

Şenol Güneş, kentin bir stadyuma kavuşması için herkese büyük görev düştüğünü dile getirerek, Vali Kızılcık'a göreve geldiği günden beri verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Trabzonspor'un bir çıkış trendi yakalamasında Vali Kızılcık ve Trabzonluların desteğinin çok önemli olduğunu anlatan Güneş, ''İyi bir sezon geçirdik. Başarı derseniz kupa kazanmaktan fazla bir başarımız yok, ama gelecek için umutlarımız var. İnşallah gelecek sezon daha iyi sonuçlar alırız'' diye konuştu.
Genel Sekreter Hasan Yener de yurt dışındaki taraftarlara değinerek, Newyork'ta bir Trabzon gecesi yapmayı düşündüklerini bildirdi. Yener, ''Trabzonspor'u bir de Amerika'da görmekte fayda var. New York'ta Trabzonspor formalı insan görmek hakikaten güzel'' dedi.

Vali Kızılcık da yurt dışında Trabzon'un ve Trabzonspor'un tanıtımının önemli olduğuna işaret ederek, Güneş ve diğer yöneticilere kendisine yaptığı nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Güneş'in sadece spor adamlığıyla değil, duruşu ve ilkeleriyle de ülkeye çok katkıları olduğunu söyleyen Vali Kızılcık, ''Bu anlamda kendisine hem kupayı almalarından hem de ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum'' ifadesini kullandı.

DOLMABAHÇE'DEKİ TOPLANTI


Şenol Güneş, ziyaret öncesi basın mensuplarının, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile spor camiasının önde gelen isimlerinin katıldığı toplantıya alınmamasına ilişkin soruları yanıtladı.

Bir soru üzerine, toplantıya davet edildiğini ancak yurt dışında olduğu için önce gelemeyeceğini düşündüğü için ilgililere davete geleceğini bildirmediğini anlatan Güneş, daha sonra Türkiye'ye geldiğinde toplantıya katılmak istediğini söyledi.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın toplantıya birlikte gitmek için kendisini aradığını söyleyen Güneş, ''Sayın Özak'a toplantıya kendim gideceğimi söyledim. Daha sonra gittiğimde kapıdaki görevli, davetliler listesinde adımın olmadığını söyledi. Ben de yorgun olduğum için beklemeden döndüm. Basın mensupları da oradaydı. Olayın büyümesini de istemedim ve ayrıldım. Tamamen benden kaynaklandı'' diye konuştu.

Davete icabet etmek gerektiğini de vurgulayan Güneş, ''Bize ne zaman görev verilirse her zaman hazırız'' dedi.

Vali Kızılcık'a bir çikolata armağan eden Güneş ile diğer yöneticiler, bir süre basına kapalı görüştükten sonra Valilik'ten ayrıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN