Tekke gelebilir

Cumartesi 12.06.2010

Lig TV'ye konuşan tecrübeli hoca, transferdeki son durumu en ince ayrıntısına kadar anlatırken, Fatih Tekke'yi tekrar gündeme getirdi

Teknik direktör Şenol Güneş, dün Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programında transferle ilgili önemli açıklamalar yaparken, gelen bir soru üzerine Fatih Tekke ile ilgilenebileceklerini duyurdu. Tecrübeli hoca, "Fatih bizim oyuncumuz. Altyapıdan yetişti, kaptanlık yaptı. Daha sonra Zenit'e gitti. Devre arasında alınabilirdi, son aşamada olmadı. Tatsızlık yaşandı ama kapandı o iş. Tekrar gelebilir.
Düşünülebilecek bir oyuncu" dedi.

PANTELİÇ ÇOK RİSKLİ
Fatih ile ilgili herhangi bir görüşme olmadığını belirten Güneş, "Kişisel olarak görüşüyoruz. Şu an bir sakatlığı var galiba. Rubin Kazan ile Almanya'da kampta. Ama bu aşamada isimler üzerinde konuşmak doğru değil" diye konuştu. Panteliç transferini riskli gördüğünü de ifade eden başarılı hoca, "32 yaşında bir futbolcu. Uyum sağlayıp sağlayamayacağı da meçhul. Maliyeti nedeniyle riskli bir transfer gibi gözüküyor" ifadelerini kullandı.

HATALAR YAPIYORUZ

Daha önce de açıkladıkları gibi öncelikle stoper ve forvete birer takviye yapmak istediklerini tekrarlayan Güneş, "Glowacki işi bitti. Önceliğimiz savunmaya takviye yapmaktı. Forvet için dünya Kupası'nı bekleyebiliriz. Gündemimizdeki isimlerden bazıları Güney Afrika'da. Ama ben isim telaffuz etmek istemiyorum. Glowacki konusunda bu sıkıntıları yaşadık. İsim söyleyince fiyat artıyor, sonra biz zararlı çıkıyoruz" yorumunu yaptı.

OYUNCULARA MORAL
Güney Afrika'daki 2010 Dünya Kupası öncesinde 2002'de dünya üçüncüsü olan A Milli Takım'daki anılarını anlatan Güneş, programa telefonla bağlanan futbolcularına da moral verdi. Canlı yayına bağlanan Umut'a, "Gelecek forvet ondan iyi olursa formayı alır" mesajı veren tecrübeli hoca, Murat Tosun'a ise inandığını söyledi. Güneş, programa telefonla bağlanan Onur'a da güvendiğini açıkladı.

DİĞER
Etiketler Fatih Tekke
Yükleniyor
SON DAKİKA