Şampiyonluk özlemi olduğunu biliyorum

Perşembe 17.06.2010 11:03

Trabzonspor'un Wisla Krakow takımından kadrosuna kattığı Arkadausz Glowacki, Trabzonspor'un uzun yıllar şampiyonluk özlemi çektiğini bildiğini, gelecek sezon bu hasrete son vermek istediğini söyledi.

Glowacki, Trabzonspor'un Türkiye ve Avrupa'da başarılı olması için elinden geleni yapacağını belirterek, ''Ancak şu bir gerçek ki sadece ben ya da başka bir oyuncu takımı tüm kulvarlarda taşıyamaz. Başarının gelmesi için takım oyunu oynamak önemli'' dedi.

Sahaya çıktığı zaman herkesin nasıl bir futbolcu olduğunu göreceğini anlatan Glowacki, ''Her zaman ben değil, biz anlayışı içerisinde olmuşumdur. Benim başarılı olmam için takım arkadaşlarımın da göstereceği performans önemli. Başarıyı yakalamak için birbirimize destek olmalıyız. Bu sağlanırsa o zaman arzu ettiğimiz hedefe ulaşmamız hiç de zor olmaz'' diye konuştu.

İlk kez Polonya dışına çıktığını, ancak bordo-mavili kulüpte uyum sorunu yaşayacağını düşünmediğini belirten Glowacki, şunları söyledi:

''Trabzonspor'un uzun yıllardır şampiyonluk özlemi çektiğini biliyorum. Önümüzdeki sezon umarım bu hasrete son veririz. Türkiye'ye ilk ayak bastıktan sonra bana gösterilen ilgiden çok memnunum. Bana inananları mahcup etmeyeceğim. Büyük bir kulübe geldiğimin bilincindeyim. Szmykowiak, Trabzonspor taraftarı için fantastik taraftar diyor. Onları görmek için sabırsızlanıyorum.''
Etiketler Glowacki, Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN