Yattara kaptan oldu

Pazartesi 28.06.2010 15:21

Trabzonspor, yeni sezon öncesi ilk çalışmasını Isparta'daki Davraz kampında gerçekleştirdi.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde dün yerleştiği Davraz Kayak Merkezi'ndeki Sirene Davras Otel'de 12 günlük kampa giren bordo-mavililer, 2010-2011 sezonu öncesinde ilk çalışmasını yaptı.
Antrenmana Kolombiyalı oyuncu Teofilo haricinde tüm futbolcular katıldı. Teofilo'nun, bu akşam kampa katılarak takımla birlikte antrenmanlara başlayacağı bildirildi.

Antrenman öncesi futbolcularla yaklaşık bir saat süren bir toplantı yapan teknik direktör Güneş, kamp boyunca futbolcuların tamamen antrenmanlara konsantre olmalarını istedi. Daha sonra antrenmanda futbolculara seslenen Güneş, takım kaptanının İbrahima Yattara olduğunu açıkladı. Güneş, ''Yeni sezonda takım kaptanlığı görevini Yattara üstlenecek, sahada benim gözüm kulağım olacak'' dedi.
Yattara'nın uzun bir süredir Trabzonspor'da görev yaptığını hatırlatan Güneş, takım kaptanlığını da en iyi şekilde yapacağına inandığını söyledi.

YATTARA: ''LAYIKIYLA YAPACAĞIM''

Trabzonspor'da sekizinci sezonunu geride bıraktığını belirtilen Yattara da takım kaptanlığı görevini layıkıyla yapacağını söyledi.

Geçen yıl sakatlığı nedeniyle maçlarda fazla görev alamadığını belirten Yattara, ''Bu sezon hem Trabzonspor için hem de benim için farklı olacak. Geçen yıl sakatlığım nedeniyle fazla forma şansı bulamadım. Ama bu yıl kendimi iyi hissediyorum. Forma rekabetinde yerimi sağlamlaştıracağıma inanıyorum. Başarılı bir sezon geçireceğimize inanıyorum'' dedi.

Ayrıca Yattara'nın ardından ikinci kaptanlığı geçen yıl olduğu gibi Umut'un, üçüncü kaptanlığı Selçuk'un, dördüncü kaptanlığı ise Egemen'in yapacağı belirtildi.

Öte yandan psikolog olarak görev yapacak olan Faruk Bozkır'ın da kampa katıldığı açıklandı.
Trabzonspor, bugün saat 18.45'te ikinci idmana çıkacak.
Etiketler Trabzonspor, Yattara
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN