Tercihim Makukula

Cuma 02.07.2010

"Forvet için kadromdaki oyunculardan daha önde olabilecek isim arıyoruz. Bizi tanıyan Makukula iyi bir isim" "Bazı oyunculardan çıkış bekliyorum. Murat Tosun, Beşiktaş'ın yeni transfer ettiği Ricardo Quaresma'yı geçebilir"

Teknik direktör Şenol Güneş, Isparta Davraz kampında yeni sezon planlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Transfer döneminde takıma iki takviye yapmak istediklerini belirten tecrübeli hoca, "Önceliğimiz forvet konusunda. Özellikle hücumda bizdeki oyunculardan daha önde olabilecek bir isim arıyoruz. Acele edip maddi ve manen kayıp yaşamak istemiyoruz. Takıma hemen katkı sağlayabilecek ve uyum sorunu yaşamayacak isimler üzerinde duruyoruz. Türkiye'yi iyi tanıdığı için Makukula'nın adı ön plana çıkıyor. Tabii transfer için istenen paralar da önemli" dedi.

KARTAL'A GÖNDERME!
Eldeki oyuncuların bazılarının beklenen çıkışı gerçekleştiremediğine değinen Güneş, "Takım içerisinde de 'yeni transfer' diyebileceğimiz isimler olacak. Geçen yıldan bir Onur örneği var. Mesela Teofilo benim için yeni bir transfer. Murat Tosun, Beşiktaş'ın yeni transferi Quaresma'yı geçebilir. Transferde birinci olmak, ligde birinciliği garanti etmiyor. Alanzinho gol anlamında daha fazla katkı sağlayabilir. Burak'ı forvette değil de başka mevkide değerlendirebiliriz. Umut'a haksızlık yapılıyor. Makukula'nın hızı, çabukluğu yok ama vuruş tekniğini beğeniyorum" diye konuştu.

KAPTANI TAKIM SEÇTİ
Selçuk, Colman ve Ceyhun'u bırakmayı düşünmediğini belirten Güneş, "Onlar gibi elde tutmak istediğim birkaç isim daha var. Ama gelişmeler ne olur bilemem. Eğer giderlerse, yerlerine oyuncu almak zorunda kalacağım" açıklamasını yaptı. "Çok transfer yapmak, şampiyonluk anlamına gelmez" yorumunda bulunan Güneş, taraftarın da kulübe sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Kaptanlık konusuna da değinen tecrübeli hoca, "Takımın dengelerini korumak için en iyi kararı vermek zorundaydık. Tüm oyuncularla görüşüp o göreve Yattara'yı getirdik" ifadesini kullandı.

İLK HEDEF SÜPER KUPA
Yeni sezonda ilk hedeflerinin Bursaspor ile oynayacakları Süper Kupa finali olduğunu kaydeden Güneş, ayrıca şu açıklamaları yaptı: "Geçen yıl ligi beşinci, kupayı ise şampiyon olarak tamamladık. Isparta'daki kamp döneminde kuvvet altyapısını oluşturmak amacındayız. Sonrasında yurt dışında hazırlık maçlarıyla takımın son halini göreceğiz. İlk hedefim Süper Kupa'yı kazanmak. Ardından Avrupa kupalarında play-off aşamasını geçip, gruplara kalmak istiyoruz. Oyuncularım iyi niyetli ve geçen yıldan daha ileri düzeydeyiz. Seneye Şampiyonlar Ligi'ne gitmek amacındayız."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN