Golcü şart

Çarşamba 07.07.2010

Yönetimin yıldız vaadiyle umutlanan bordo-mavililer, kadroya Fatih Tekke kalitesinde bir ismin katılmasını bekliyo

Yaklaşık bir aydır forvet için ortaya atılan isimler Trabzonspor taraftarının da canını sıkmaya başladı.
Yönetimin lig bitiminde "Yıldız bir santrfor alacağız" açıklamasından sonra beklemeye başlayan bordo-mavililer, somut bir adım atılmamasına tepki gösteriyor. İnternet sitelerindeki forumlarda transfer çalışmalarını değerlendiren taraftarlar, "Geçen yıl kaçan goller yüzünden şampiyonluk şansı gitti. Aynı sahneleri görmek istemiyoruz" şeklinde yorumlar yapıyor

MAKUKULA'YA SICAK
Yabancı forvetlerin yaşadıkları uyum sorununa dikkat çeken taraftarların, özellikle Makukula hakkındaki olumlu görüşleri gözden kaçmıyor. Ancak her şeye rağmen bordo-mavililerin gönlündeki aslan Fatih Tekke... Trabzonsporlular, geçen sezon transferi son anda gerçekleşmeyen eski golcülerini unutamıyor. Takıma bir golcü alınmasının şart olduğunu dile getiren taraftarlar, ilk tercihin Rubin Kazan'da oynayan Fatih Tekke olması gerektiği üzerinde yoğunlaşıyor.
BÜYÜK İSİM GEREK
Trabzonspor kadrosu kötü olduğu için değil, golcüsü olmadığı için şampiyonlukları kaçırdı. Baskı altında oynayabilen, final maçlarını taşıyabilecek kaliteli bir golcü almaları şart. Beşiktaş gibi Raul'ün peşine mi düşerler, Santa Cruz ile mi ilgilenirler bilemem. Ama ne yapacağı belli olmayan 4-5 oyuncu alacaklarına gerekli finansı sağlayıp, çok iyi bir 'büyük golcü' alabilirlerse o takdirde şampiyonluk ipini göğüslememeleri için hiçbir neden yok. Bu sorunu görmezden gelirlerse eğer lig bitmeden havlu atmaları normal sonuç olur. Benden söylemesi...
TURGAY DEMİR


TEK EKSİK FORVETTİ
Ersun Yanal'ın yarattığı takımdaki tek eksik kaliteli bir forvetti. Hem Umut, hem de Gökhan Ünal kaçırdıklarıyla o müthiş Trabzonspor'u çok büyük başarılardan ettiler. Fatura Ersun hocaya kesildi, beceriksizlik gözardı edildi. Geçen yıl yapılan transferler de çare olmadı. Şenol Güneş harıl harıl oyuncu arıyor. Semih Şentürk ile ilgilenmeleri de doğru bir karardı. Ama şu an skor sorununa çare olabilecek bir oyuncuları yok. Trabzonspor'un önceliği bunu çözmektir. Neye mal olursa olsun iyi bir santrforun artık Trabzonspor forması giymesi gerekiyor.
GÜRCAN BİLGİÇ


ÖNCE SİSTEM LAZIM
Trabzonspor'un öncelikle sistemini belirlemesi gerekir. Alınacak sporcular daha sonra belirlenmeli. Mevcut kadroda iki santrfor var. Biri Umut, diğeri Teofilo... Bence çok üst düzey biri olursa üçüncü bir isme ihtiyaç var. Umut ve Teofilo geçen sezon çok tartışıldı. Ama her golcü sıkıntı yaşayabilir. Sonuçta Umut, Süper Lig'in en iyi yerli golcüsü. Trabzonspor'un bana göre esas ihtiyacı forvetleri beslerken yapacağı çıkışlarla gol de atabilecek kanat ve ofansa dönük orta saha oyuncusudur. Bir de Yattara'nın hizaya getirilmesi gerekiyor.
NECMİ PEREKLİ


CEVVAL BİR FUTBOLCU
Bordo-mavili ekibi hep kaleciler üzerinden okuduk biz. Örneği Şenol Güneş'ti. Takımı yönetmek, arkadan görmek, sahada antrenörü temsil etmek gibi daha başka bir sürü ağır görevi üstlenirdi kaleciler. Son 25 yılına kült bir damgaydı Şenol Güneş. Şimdi durum farklı. Kaledeki problem çözüldü. Şimdi sorun gol ayaklarında. Duvar olacak, pas dağıtacak ve son vuruşta gözünü kırpmayacak 'cevval' bir golcü gerekiyor. Tabiri caizse kaleciliğin üstlendiği görevi yerine getirecek bir adam Trabzonspor'da. Kaçırdıklarıyla değil, mucizevi golleriyle anılacak.
HAKAN DİLEK


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN