Şener'den itiraf: "Geç kaldık"

Çarşamba 21.07.2010 11:55

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, golcü transferini kampa yetiştirmek istediklerini, ancak bu transferde geç kaldıklarını söyledi.

Başkan Şener, bordo-mavili takımın Hollanda kampında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, golcü transferi konusunda 3-4 oyuncuyla görüşme halinde olduklarını ve bunlardan birinin her an bitebileceğini bildirdi.

Bu transferi kampa yetiştirmek istediklerini ifade eden Şener, ''Ama kendimi de eleştiriyorum, transferde geç kaldık. Takımın hocası var, yardımcı antrenörler var, onların okeyini almadan bir şey yapmam mümkün değil. Yaparım çok basit, çünkü ben tek imzalı kişiyim ama yapmadım, izleme komitelerimiz var. Önümüzde uzun listeler yok. Şöyle listeler var; Dünya kupasını seyrettiğim zaman şu oyuncular iyi, onlardan var. Onları ben liste olarak addetmiyorum. Bunu bu yıl beceremediğimiz doğru, şahsım değil ama... Kulübü ben idare ediyorum, ama bazı yetkilerimi dağıtıyorum'' dedi.

Aceleci bir yapısı olduğunu, bugüne kadar da transferleri hep haziran ayında yaptıklarını anlatan Şener, ''Bu sene çok transfere zaten ihtiyacımız yok. Bu yıl yan yana oynayan takım elde etmişim. Doğruları var, yanlışları var. Ciddi bir takım var elimde. Her sene halka hoş gözükmek için bütün takımı değiştirmek doğru bir şey değil. Yapanları da görüyoruz. Sonuç alamıyor. Mesela Beşiktaş değiştiriyor, sonuç alamıyor, zorlanıyor'' diye konuştu.

Şener, teknik direktör Şenol Güneş ile kampa geldiğinde konuştuğunu kaydederek, ''Kendisi bana çok mutlu olduğunu ifade etti. Altyapıdan gelen Mustafa Yumlu çok iyi gidiyormuş. Sağ bek istiyorduk, Mustafa Yumlu ve Barış'ı orada denediğini, iyi gittiklerini bana iletti. Forvet transferi sonrası orta sahaya belki bir oyuncu alırız'' bilgisini verdi.

''TRANSFER SORULARINA CEVAP VERMEKTEN YORULDUM''

Daha önce ''Transferleri hocaya sorun'' şeklinde kullandığı ifadesinin yanlış anlaşıldığını anlatan Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Transfer konusunda beni arayanlara 'Hocaya sorun' ifadesini kullandım. Bunu basın mensupları kendi yazım tarzlarıyla yazıyorlar. Ben bu konuda yorulduğumu ifade ettim. Beni arayanlara 'Senin sorduğun soruya cevap veremiyorum' dedim. Ama bu sözlerimi alıp değiştirdiler. Transfer konusunda kararı hoca veriyor. Bana soruyorsunuz, soruyorsunuz bir yerden sonra tıkanıyorum. Ondan sonra 'Hocaya sorun' diyorum. Şenol hoca tam yetkilidir, ben değil... Ben tekim zaten. İstesem gider alırım, ama bu olmaz'' diye konuştu.

Gündemde olan 4 oyuncu ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Şener, ''Bu oyuncularla yapılan görüşmeler teknik direktör Şenol Güneş'in bilgisi dahilinde yapılıyor. Bu oyuncuların en idealini transfer etmek istiyoruz. Olumlu yolda gidiyoruz. Takım da iyi gidiyor diyor, hoca. Ama bir hafta daha var. Bitirir miyiz bitiremez miyiz bir hafta içinde ona da bakıyoruz'' dedi.

''ESKİ TEMPOM KALMADI''

Bu işin kendisini çok yorduğunu belirten Şener ''Eski tempom kalmadı. Kongrede aday olup olmayacağıma karar vermedim. Atlaya zıplaya gitmiyorum, ama bakıyoruz. Sizleri görüyorum üzülüyorum, bir taraftan seviniyorum. Kulüp de çok büyüdü, bir taraftan onu düşünüyorum. Sizlerin ifadesine göre Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile yarışıyoruz. Hafta sonu Adnan Polat ile beraberdik. 3 yıllık locasını 70 milyon dolara satmış. Benin satacağım loca yok. Aziz Yıldırım, (Transfer yapmasam borucumu sıfır ederim. 60 milyon dolar stat gelirim var) diyor. Bizimkiler (Panteliç'i alırsan kombine alacağız, yoksa almayacağız) diyor. Hangisi doğru'' dedi.

Şener, kendisine transferlerle ilgili gelen telefonlardan çok mutlu olmadığını dile getirerek, ''Trabzonspor'un 7 milyon taraftarı var. Hepsi benimle görüşmeye kalksa ben ölürüm'' diye konuştu.

''TEOFİLO'NUN KEYFİ YERİNDE''

Başkan Şener, vize işlemlerinin uzaması nedeniyle morali bozuk olan Kolombiyalı oyuncunun kamptaki keyfinin gayet iyi olduğunu ifade ederek, ''Teofilo'ya buradan memleketine giderken, 'Pasaportunu uzat, vizeni al gel' dedik. Teofilo, 25 yaşında. Benim kızım 30 yaşında avukat, yurt dışında çalışıyor. Her türlü imkanı var. Nasıl olsa 'Babam halleder' diyor. Bunlar da öyle diyor. Nasıl olsa kulüp halleder. Teofilo da onlardan biri. İstanbul'da takım Hollanda kampına gelirken, bütün oyuncular uçağa binip gitti. O İstanbul'da kaldı. Kulüpte bir sürü memur çalışıyor, bir gecelik iş. Bakanlık aracılığıyla bir gecede bu işi halledebilirsin, ama Teofilo'da da iyi niyet yok. Gitme niyetindeydi, morali bozuktu, ama şimdi keyfi yerinde'' dedi.

''Türkiye Kupası'nı komik bir şey falan zannediyorlar'' diyen Şener, ''Almasan da olur diyorlar. Son maçta herkes senden bahsediyor, Türkiye seni konuşuyor, aman diyorlar. Ben inanıyorum; biz şampiyon bile olsak onun sevgisi sempatisi 1-2 ay sürecek'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN