Kazanmak alışkanlık olmalı

Pazartesi 26.07.2010 00:00
Yeni sezon öncesi hazırlıklarını Hollanda'nın Tegelen kasabasında yapan ve dün hazırlık maçında Belçika'nın KRC Genk takımını 1-0 yenen Trabzonspor'un kalecisi Tolga Zengin, hazırlık maçı da olsa bordo-mavili takımın her maçta kazanmayı alışkanlık haline getirmesi gerektiğini söyledi.

Dünkü maçta yaptığı kurtarışlarla takımın galibiyetinde önemli rol oynayan Tolga Zengin, basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, rakipleriyle ciddi bir maç oynadıklarını belirterek, ''Skordan ziyade oyun önemliydi. Ama iyi sonuçta da takıma moral ve güven geliyor. Bu maçlara sadece hazırlık maçı olarak bakmamak lazım. Trabzonspor'un idman maçı da olsa kazanmayı her zaman alışkanlık haline getirmesi lazım'' dedi.

Hazırlık döneminin sonuna geldiklerini ifade eden Tolga, ''Önümüzde Süper Kupa, UEFA Avrupa Ligi ve Lig maçları var. Birbirimizle uyumumuzu arttırmamız gücümüzü kuvvetimizi toparlayıp zorlu periyoda hazır girmemiz lazım'' diye konuştu.

Kalede Onur ile geçen sezondan yaptıkları rekabetin takıma olumlu yansıdığını anlatan Tolga, şunları söyledi.

''Biz kişisel başarılardan ziyade kulübün başarılarını ön planda tuttuk. Kulübün bir çalışanıyız. Önemli olan kulübün başarısı. Bizim amacımız kim oynarsa oynasın diğer arkadaşımızın da hazır olması. Forma giydiği zaman en iyi şekilde görevini yapması. Böyle olduğu zaman kulübün yararına olur.''
Maç saatinde Trabzon'da ağabeyinin düğününün yapıldığını söyleyen Tolga, ''Futbol, böyle birşey. Ağabeyimin düğününe gidemedim. Profesyonel bir futbolcu olarak tabi aklım hep maçtaydı. Galibiyeti ona düğün hediyesi olarak armağan ediyorum. Belki de onun için en güzel hediyelerden biridir. Ona ve eşine ömür boyu mutluluklar diliyorum '' diye konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA