Trabzon'da forvet seferberliği

Çarşamba 28.07.2010 00:00

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, golcü arayışını kısa sürede çözmek istediklerini belirterek, ''Başkanımız oyuncunun çabuk alınmasını istiyor. Öyle de talimat verdi '' dedi.

Hacısalihoğlu, yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'nın Venlo kentinin Tegelen kasabasında sürdüren bordo mavililerin sabah antrenmanını izledikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Yurt dışı kampının yarın sona ereceğini dile getiren Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

''Gerek Davraz'da gerekse buradaki kampın gayet huzurlu, uyumlu, verimli geçtiğini hocanın görüşleri doğrultusunda ifade ediyoruz. Trabzonspor, bu sezon iyi bir hazırlık dönemi geçirdi.

Türkiye'de sezon başı gündemini, çalışmalardan ziyade transfer görüşmeleri ve gelişmeleri etkiliyor. Bizim de bu transfer döneminde takviye edebileceğimiz oyuncuları daha önce belirtmiştik. Defans ve orta saha ile ilgili oyuncuları kadromuza kattık. Forvetle ilgili transferi henüz sonuçlandıramadık. Kısa sürede bu çalışmaları neticelendireceğiz. Umuyorum, Trabzonspor'a fayda sağlayacak, uyumlu görüntü verecek oyuncuyu kadromuza katacağız.''

SEMİH'E İLİŞKİN HABERLER

Hacısalihoğlu, Fenerbahçeli Semih'in transfer gündemlerinde olup olmadığına ilişkin soru üzerine de birçok oyuncunun transfer döneminde gündemlerine geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Bunlar Trabzonspor için bizim tarafımızdan düşünüldü, basın tarafından da dile getirildi. Tabii bunlar alternatifler. Ancak bir oyuncunun transferi için, kendisinin istemesi, kulübün vermesi ve Trabzonspor'da transferle ilgilenen kişilerin istemesi -ki bu konuda teknik direktör Güneş'in fikrinin çakışması- gerekiyor. Tabii her çıkan haber için de bir açıklama yapmak mümkün değil. Gerek oyuncuya gerek kulüplere çok rahatsızlık vermediği sürece cevap vermemeye çalışıyoruz. Bir oyuncuyu kadromuza katmak istiyoruz. Ancak Türkiye'ye yabancı oyuncuların gelmesinde problemler, bazı zorlukları var. Bunlara ilaveten Trabzon'un bazı zorlukları var. Örneğin küçük çocukları olan futbolcunun yabancı dil okulu olmamasından dolayı gelmek istememesi gibi bazı konular var. İç dengeyi bozmayacak kulübe katkı sağlayacak oyuncu almak istiyoruz.''

ŞENER'İN TALİMATI

Asbaşkan Hacısalihoğlu, ''Sezon açılışına golcü oyuncu yetişebilir mi?'' şeklindeki soruya karşılık da, ''İdeali ve doğrusu o. Hatta geç kalınmış da olabilir. Ama sırf erken olsun diye bir oyuncu kadroya katmayı uygun görmedik. Başkanımız bu konuda oyuncu alınmasını prensip olarak çabuk alınmasını istiyor. Öyle de talimat verdi. Ancak şu anda neticelenmiş bir transfer yok. Umuyoruz ki sezon açılışına kadar oyuncu katılımı olur'' diye konuştu.

ANTRENMAN

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde bu sabah yapılan antrenmana tüm futbolcular katıldı. Hafif sakatlıkları bulunan Colman ve Murat Tosun ise takımdan ayrı koşu yaptı.

Bordo-mavili futbolcular, antrenmanın büyük bölümünde yarı sahada taktik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi.

Trabzonspor, Hollanda kampı hazırlıklarını yarın sabah yapacağı antrenmanla tamamlayacak.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA