Güneş'ten transfer yorumu

Perşembe 29.07.2010 00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezon öncesi yaptıkları antrenmanlar ve çalışmaların genel olarak iyi geçtiğini söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezon öncesi yaptıkları antrenmanlar ve çalışmaların genel olarak iyi geçtiğini söyledi.

Güneş, Hollanda kampının son gününde yaptığı değerlendirmede, takım olarak iyi bir hazırlık dönemini geride bıraktıklarını belirterek, ''Bu zamana kadar yapılan antrenmanlar ve çalışmalar genel olarak iyiydi. Müsabakalar da artılar, eksiler vardı ama bunlar değerlendirilebilecek olan şeyler'' dedi.

Dün 1-0 kazandıkları Fortuna Sittard maçında konsantre olamadıklarını ifade eden Güneş, ''Oyun akıcılığı yoktu. 10 kişi oynadığımız zaman da takım halinde oynadığımız zaman da aynıydı. Hücumda pres anlayışımızı ortaya koyamadık. Kırmızı kart gören Teofilo'nun yanlışı vardı. Bunların hepsi konuşulabilir ama Sittard maçının değerlendirmesini yaparsam kampın bütününü bozmuş olurum. Alanzinho'nun, Onur'un Teofilo'nun yaptıklarının hiçbiri doğru değil. Ben de dahil herkes cezaya tabidir ve alacaktır'' diye konuştu.

Kampın diğer yönlerinin iyi olduğunu anlatan Güneş, şöyle konuştu:
''Geçmişten gelen sakatlığı olan Murat Tosun ayrı koşarak idman yapıyor. Colman'ın küçük rahatsızlığı var. İdman açığı olarak bir eksiği yok. Çalışmalarına devam ediyor. Herkes idmanlarına devam etti, ağır bir sakatlık yaşanmadı. O yönden bir sıkıntı yok. Kampın uzun olmasının olumsuzluğu çok konuşuluyor ama kamplar öyledir, zaten bu gayet normal. Havada gayet güzeldi. Çalışma ortamı çok iyiydi o yönden bir sıkıntımız olmadı. Son maç hariç, diğer maçlardaki atmosferde, ambianslarda gayet iyiydi.

SÜPER KUPA MAÇI

Güneş, Bursaspor ile yapacakları Süper Kupa maçına takımın hazır olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine, şunları söyledi:
''Bu bir hazırlık dönemidir. Fiziksel, taktik ve teknik çalışmalar yapıyoruz. Hazırlık maçları yaptık. Bunun içerisinde sahada performanslarında dalgalanmalar geçiren arkadaşlar var. Onlar da kendilerini biliyorlardır artık. Bilmek durumundalar. Zaten onların oynama şansları azalmış durumda. Kadroya girmeyecek olanlar var, belki dışlanacak oyuncu olabilir. Bunlara karar vereceğiz. Bu kararımızı bunlara bakarak vereceğiz. Daha sonra lig maçlarında da genel duruma bakacağız. Önümüzdeki resmi maçlara bakarak oyuncuların verimine göre bir karar veririz. Bursaspor maçına elimizdeki oyuncularımızla en iyi şekilde çıkaracağız. Çünkü o maçın önemi ve resmiyeti var. Oynadığımız hazırlık maçlarını kaybetsek de, kazansak da hiç bir önemi yok. Ama Bursaspor maçının önemi var. Takımı bu maçta daha iyi göreceğiz. Hem kazanmak hem de takımın lige ne kadar hazır olduğunu görmek istiyoruz.''

FORVET TRANSFERİ

Forvet transferi konusunda arayışlarının sürdüğünü ancak henüz böyle birşeyin gerçekleşmediğini belirten Güneş, ''Olmayan şeyi konuşarak gündem oluşturmak istemediğim için ben diyorum ki; benim gündemimde böyle birşey yok. Şu anda gündemde olsa ne olur yani, ama tabi her iş takip ediliyor. Transfer orta saha olabilir, forvet olabilir. Bunlar var ama alındıktan sonra ben bunları değerlendirebilirim'' dedi.

''Olabilirse forvet, olabilirse orta saha belki iki tane oyuncu alacağız'' diyen Güneş, ''O konuda yönetim çalışıyor. Biz de istiyoruz. Bunlar birlikte yapılan işler ama elimizdeki oyuncuları da sahada kullanmak istiyoruz. Onlar da en iyisini yapsınlar, yaparlarsa sorun yok. Mevcut kadroda yer alan oyuncularımızla, gelebilecek oyuncuların durumuna bakıp kimin oynayıp oynamayacağına karar vereceğiz. Oyuncu alınmasa da biz elimizdeki oyuncularla en iyisini yapacağız'' diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN