Elmander'i isterim

Çarşamba 04.08.2010

"Şu an gündemde Elmander var. İstediğim bir futbolcu ama maliyeti ağır. Altidore konusunda ise şüpheliyim"

Trabzonspor'da futbolun patronu Şenol Güneş, eski takım arkadaşı olan SABAH Gazetesi Yazarı İskender Günen ve Spor Servisi Müdür Yardımcısı Murat Özbostan'la Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya geldi. Tecrübeli hoca, konuya yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili girdi ama transferle ilgili yaptığı açıklamalar daha çarpıcıydı. Transferde çok başarılı olmadıklarını belirten Güneş, "Alacağımız adam eldekilerden daha iyi olmalı. Transfer olmazsa da batmam, yıkılmam" dedi.

ALTİDORE SALDIRGAN
Transferde birçok futbolcunun yüksek fiyat istediğini kaydeden Güneş, "İlgilendiğimiz çoğu isim değerinden çok para istedi. Makukula'nın değeri 1 ise neden 4 verelim ki? O yüzden alternatiflere yöneldik. Şu an gündemimizde Elmander var. İstediğim bir futbolcu. Fakat maliyeti çok ağır. Altidore ile de görüşmeler devam ediyor. Ama onun golcülüğünden şüpheliyim. Saldırgan ve hareketli bir oyuncu. Biraz Umut'un tarzına benziyor" ifadelerini kullandı.

FORVET GELSEYDİ...
Güneş, sezon hazırlıklarını değerlendirirken "Baştan sona iyi bir kamp dönemi geçirdik. Çok ciddi bir sakatlık olmadı. En büyük sorun Teo'nun vize kriziydi" dedi. Forvet ve orta saha ile ilgili de bir yorum yapan tecrübeli hoca, "Bir forvet alınsaydı iyi olurdu. Takımda rekabet artar ve yönetim üzerinde baskı artmazdı. Açıkçası konunun basına yansıması hepimizin canını sıktı. Beklenen forvetin gelmemesi oyuncuları da etkiliyor" şeklinde konuştu.

LİG DEĞİL AVRUPA
Süper Kupa karşılaşmasını kazanıp sezona kupayla başlamak istediklerini dile getiren Şenol Güneş, ligden çok Avrupa'yı önemsediklerini de sözlerine ekledi. Başarılı hoca, bir sezon futboldan uzak kaldıktan sonra geri dönen İbrahima Yattara ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı: "Yattara şu an beklediğim gibi değil. Oynamayabilir de... Mevkisinde Burak ve Gabriç ile yarışacak. Özel maçlarda arzusu iyiydi ama bir de resmi maçlarda görmek lazım.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN