Web Sürümüne Geç

  "Liverpool'a yenilgiyi tattıracağız"

  Çarşamba 18.08.2010 17:41

  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'den İngiliz devi Liverpool'a gözdağı...

  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi play-off turundaki rakipleri İngiliz ekibi Liverpool'a büyük bir yenilgi tattırmayı amaçladıklarını söyledi. UEFA'nın internet sitesinde, İngiltere'nin Liverpool FC takımıyla, Avrupa Ligi play-off grubundaki ilk maçını yarın Liverpool'un Anfield Stadı'nda oynayacak olan Trabzonspor'un çalıştırıcısı Şenol Güneş ile yapılan mülakata yer verildi.

  Trabzonspor'un daha önce de 1976-77 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci turunda Liverpool ile eşleştiğini ve Trabzon'da oynanan ilk karşılaşmayı 1-0 kazandığını hatırlatan UEFA sitesi, Şenol Güneş'e, ''Trabzonspor, 34 yıl sonra bir sürpriz daha yaparak Liverpool'u yenebilecek mi'' sorusunu yöneltti.

  Şenol Güneş de bu soruyu, şöyle yanıtladı: ''Büyük bir yenilgi tattırmayı amaçlıyoruz. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı haketmiş bir takıma karşı oynayacağız. Ancak son zamanlarda futbolda her sonucu alabilirsiniz. Büyük bir kulüp olmak için sürprizler yapacak kadar sıkı çalışmanız gerekir. Bizim yaptığımız bu. Bu bizim için erken gelen bir final. Takımımın Avrupa'da yoluna devam etmesini bütün kalbimle istiyorum. Grup aşamasına gelir ve son kalan 32 takım arasına girersek bunu bir başarı olarak kabul edeceğim.''

  Trabzonspor'un geçen sezon Türkiye Kupası'nı kazandığını ve son olarak da Türkiye Süper Kupası'nı evine götürdüğünü belirten UEFA sitesinin, ''Bu sezon için hedefleriniz nelerdir'' şeklindeki sorusunu ise Şenol Güneş, ''Şampiyonluk unvanı tabii ki hedeflerimizden biri, ancak özellikle Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmeyi istiyorum. Trabzonspor'un Avrupa maçlarında hep var olmasını istiyorum.

  Biz etkileyici sonuçlar alan rekabetçi bir kulüp olmayı, kendi evimizde yetiştirdiğimiz oyuncalarımızı kullanabilmeyi, ilkelerimize uygun, cesur, zevk veren, hücuma dönük oynamayı istiyoruz'' diye yanıtladı.

  Liverpool'u yendiği maçta Trabzonspor'un kalesini koruyan 58 yaşındaki tecrübeli teknik adam Şenol Güneş, o zamanki Liverpool hakkındaki düşüncelerini ise şöyle aktardı: ''Liverpool bizim oynadığımız yıl Avrupa'daki en güçlü takımdı. Mükemmel oyuncuları vardı. Kaleci Ray Clemence, orta saha oyuncusu Terry McDermott, Liverpool'da önde gelen isimlerdi ve Kevin Keagan inanılmazdı.

  O zamanlar kitle iletişim araçları şimdiki gibi yaygın değildi ve Liverpool, Trabzon'dan çok uzaktı. Ancak Bob Paisley'in çok saygın bir teknik direktör olduğunu biliyorduk.''  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN