Tarih yazma zamanı

Perşembe 19.08.2010

Yazarımız ve Trabzonspor'un unutulmaz futbolcusu Necmi Perekli "Liverpool yenilmeyecek takım değil. Cesaret, zaferi getirecek" dedi

Liverpool ile 34 yıl önce oynanan ve Trabzonspor'un 1-0'lık zaferi ile sonuçlanan maçta forma giyen Necmi Perekli, yeni bir zaferin zor olmadığını söyledi. Yazarımız Perekli, Liverpool galibiyetini anlatırken, "O dönemin başkanı Şamil Ekinci'nin açıklaması bizi kamçılamıştı. 'Onların Keegan'ı, Toshack'ı varsa, bizim de Ali Kemalimiz, Necmimiz var' diyerek bizi motive etmişti Şamil Ekinci. Yönetim taraftar futbolcu bir olaya inandı mı gerisi gelir.

BEN YOK, BİZ VARIZ!
Liverpool maçında şunu yaptık: "Ben yok, biz varız." O düşünce ile sahada yer aldık. Zaman değişti her şey değişti... 'Deplasman kavramı' diye bir şey yok artık. İnanmak, direnmek lazım. Bu tür maçların havası değişik olur. Futbolcu bu tür maçlarda oynayacağı her maçı unutup, bu maça kilitlenmeli. İstediğini almak için savaşmalı, rakibe kesinlikle nefes aldırmamalı." Necmi Perekli sözlerine şöyle devam etti: "Liverpool'un, isminin büyüklüğünü düşünmemek lazım. Önemli olan büyüklüğü sahada göstermektir. Şu anda görünen tabloda Liverpool sorunlu bir yapıda, Trabzonspor ise sorunsuz. Trabzonspor'un bunu kullanması lazım."

ZAFERİN İPUÇLARINI VERDİ
Perekli, Trabzon'un güzel bir skora imza atması için yapılacakları bir bir anlatıyor. Necmi Perekli, "Liverpool yenilmeyecek takım değil. Cesaret, zaferi getirecek. Gireceği her pozisyonun kıymetini bilmeli, nefes ekonomisini iyi kullanmalıdır. Yardımlaşma, paylaşma ön planda olmalıdır. Dikkatli ve sakin olunmalıdır."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN