Hodgson'dan Arda yorumu

Çarşamba 25.08.2010 21:02

Liverpool menajeri Roy Hodgson, zor bir rakip ile eşleştiklerini belirterek, ''1-0'lık sonuçla buraya geldik. 2-0 olsa daha iyi olurdu'' dedi.

Hodgson, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Gerrard'ı sakatlığı nedeniyle kadroya almadığını, Torres'in ise dünya kupasından beri dizinden sakatlığını bulunduğunu ve yoğun maç trafiğini düşünerek bu oyuncuyu riske etmediğini kaydederek, ''Buraya elimde olan riske edemeyeceğim oyunculardan oluşan kadro ile geldim. Getirebileceğim en iyi takımı getirdim'' diye konuştu.

Güçlü ve deneyimli bir takıma karşı en iyi kurgulanacak takım ile sahaya çıkacaklarını ifade eden Hudgson, ''Turu cepte görme veya basit şekilde maçı kazanacağımızı düşünme gibi bir durumuz yok. Önümüzdeki maç asla ve asla kolay maç olmayacaktır. Zor bir maç olacaktır. Rakibimize saygımız var, güçlü bir rakiple oynayacağız'' dedi.

Trabzonspor'un son maçını kazanmasının kendilerinin ise kaybetmelerinin kendilerinde bir sıkıntı oluşturmayacağını anlatan Hodgson, şöyle devam etti:

''Oyuncuların özgüvenleri yerinde. Herhangi bir problem oluşturmayacak. Trabzonspor, kendi evinde baskılı oyun oynuyor, güçlü bir takım. 1-0 gibi skorla buraya geldik. 2-0 olsa çok daha iyi olurdu. Maçın sonucu, yarın her iki takım oyuncuların vereceği performansa göre şekillenecek. Trabzonspor, Anfield'de savunma olduğu kadar ofansif de oynadı. Burada seyirci avantajını kullanarak yine baskılı oyunla ya da dengeli bir oyunla karşılaşacağımızı umuyorum. Zor bir rakiple eşleştik. Devam edip edemeyeceğimiz yarınki maçtan sonra belli olacak.''

ARDA SORUSU

Hodgson'a hem İngiliz hem de bir Türk gazetecinin Arda Turan'ın Liverpool ile ilgilenip ilgilenmediği yönündeki sorusu üzerine ise, ''Arda ile ilgili bir çalışmamız yok. Transfer gündemimizde bulunmuyor'' yanıtını verdi.

Türkiye'de son dönemlerde önemli futbolcular ve teknik adamların görev yapmasına ilişkin olarak ise Hodgson, ''Onların Türkiye'de görev yapmalarına çok da şaşırmıyorum. Güzel bir ücret alıyorlar. Türkiye'de büyük takımlar Avrupa'da belirli seviyelere gelebiliyorlar. Türkiye'den ilgilendiğimiz oyuncular var ama iyi ücret alıyorlar. Türkiye'de kariyerlerine başlayıp, bitiriyorlar'' dedi.
Etiketler Liverpool, Hodgson, Arda
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN