Ligi kupalarla bitireceğiz

Salı 07.09.2010 14:49

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ellerindeki futbolcu kadrosu ve başında da çok güvenilir bir hocalarının bulunduğunu belirterek, ''Ligi Trabzonspor'u sevenleri mutlu edecek şekilde tamamlayacağımızı, sezonu kupalarla bitireceğimizi düşünüyoruz'' dedi.

Hacısalihoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un ligin ilk iki haftasında Ankaragücü ve Fenerbahçe maçlarında arzu ettikleri futbolu ortaya koyduğunu ve sahadan galibiyetle ayrıldıklarını kaydetti.

Son oynadıkları Antalyaspor maçında ise beklemedikleri bir futbol sergilediklerini ve 2 puan yitirdiklerini ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle devam etti.

''Antalyaspor maçında arzu etmediğimiz ve beklemediğimiz bir futbol sonucunda karşılaşmayı 1 puanla tamamladık. Ama lig uzun bir maraton. Bu arada Avrupa kupası ve daha sonra da Türkiye Kupası maçlarının devreye girmesiyle oluşan yorgunluklar neticesiyle arzu edilmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Önemli olan uzun vadede planlanan, düşünülen şekilde ligi tamamlamak. Bizim elimizdeki kadro ve başında da çok güvenilir bir hocamız olduğu için, ligi Trabzonspor sevenlerini mutlu edecek şekilde tamamlayacağımızı, sezonu kupalarla bitireceğimizi düşünüyoruz.''

Takımın kadrosunu bozmadan yaptığı takviyelerle sezona başladığını anımsatan Hacısalihoğlu, ''Bizim ve Bursaspor'un bu sene diğer takımlardan en büyük avantajı, kadrolarını bozmadan ilave edilmiş yeni oyuncular olması. Biz de bu avantajı kullanarak lige devam edeceğiz. İyi bir kadromuz olduğunu düşünüyoruz. Bu sene eksik mevkilere alınan oyuncularında çok katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Tabii ki zirve için en iddialı takımlardan biriyiz'' diye konuştu.

UMUT BULUT OLAYI


Fransa'nın Touluse takımına transferi gündeme gelen ve takımın sadece Liverpool ile yaptığı maç öncesi kadroya alınmayan Umut Bulut olayına değinen Hacısalihoğlu, ''Umut hadisesi yaşanmaması gereken bir şeydi. Ama profesyonel futbol yaşantısında bu tip hadiselerle karşılaşabilirsiniz'' ifadesini
kullandı.

Bu olaydan herkesin ders çıkarması gerektiğini vurgulayan Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:

''Bunlarla karşılaştığınız zaman alacağınız bir takım neticeler var. Gerek futbolcu, gerek teknik direktörümüz, gerekse yönetimimiz ve herkesin alacağı bir takım dersler var. Daha sonra bu tip hadiselerle karşılaştığımız zaman ki muhtemelen birçok kez karşılaşılacaktır, insanların daha hazırlıklı, tedbirli ve temkinli olması gerekir. Bu tecrübede olmamız gerekir. Birçok defa yaşanmış olmasına rağmen bu hadisede maalesef arzu etmediğimiz gelişmelerle karşılaştık. Biraz da basın kanalıyla olay gereğinden fazla abartıldı. Şimdi bundan dolayı bir ceza gerekir mi, tabii ki bu tamamen teknik direktörün inisiyatifindedir. Ne şekilde kullanır bilemiyorum. Bu konuda hocanın bir önerisi olursa yönetim de bunu değerlendirir.''

''BEŞİKTAŞ İLE TRABZONSPOR ARASINDA GEÇER''

Hacısalihoğlu, daha önce Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın (şampiyonluk yarışı Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçer) biçimindeki sözlerinine karşılık olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in esprili ve güzel bir açıklamasının olduğunu belirterek, ''Başkanımız, (Galatasaray ve Fenerbahçe'nin 3. ve 4'üncülük arasında yarışı olur, zirve için biz ve Beşiktaş mücadele ederiz) dedi. İşin esprisi bir yana, hakikaten öyle olması muhtemel bir lig yaşanır diye düşünüyoruz'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN