Bitirim ikili

Salı 14.09.2010

Bordo-mavililer, Sivasspor karşısında fırtına gibi esti. Gineli ve Kolombiyalı yıldızlar ikişer golle farklı galibiyetin mimarı oldu

Trabzonspor'un iki siyahi yıldızı İbrahima Yattara ile Teofilo Gutierrez, dün akşam ortaya koydukları futbol ve attıkları gollerle Sivasspor galibiyetinin baş mimarları oldular. Avni Aker Stadı'ndaki gol perdesini açan isim Yattara oldu. Gineli yıldız 31'de muhteşem bir frikik golüne imza attı. Bu golden üç dakika sonra yeniden sahaya çıkan Yattara, Sivasspor kalecisi Ramoviç'i harika bir vücut çalımıyla ekarte ettikten sonra kendisinin ve takımının ikinci golünü kaydetti. Selçuk'un 30 metreden gönderdiği füze, ilk yarının da skoru oldu: 3-0.

TEOFİLO İKİNCİ KEZ 'DUBLE' YAPTI
İkinci yarının hemen başında bir gol bulan konuk Sivasspor, aradaki farkı ikiye indirdi ve yeniden umutlandı. Ancak bu kez de sahneye Trabzonspor'un bir diğer siyahi yıldızı Teofilo çıktı. Kolombiyalı futbolcu 59 ve 76'ncı dakikalarda attığı iki güzel golle aradaki farkı dörde çıkardı. Bordo-mavililerde perdeyi kapatan isim ise Burak oldu. Ligin ilk maçında A.Gücü filelerine iki gol gönderen Teofilo, bu sezon ikinci kez duble yaparken; Yattara da ligdeki gol sayısını üçe yükseltti. Şenol Güneş, maç sonrası iki yıldızını özel olarak kutladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN