Neden Jaja alındı?

Salı 21.09.2010
* Transfer için temmuz ayında iki kez Portekiz'e giden Mahmut Aksu'nun "Hem pahalı, hem sakat" dediği Ariza Makukula 3 günde mi iyileşti?

*Şenol Güneş, ısrarla "Makukula" derken transferin son gününde 3 kat maliyetle Jaja'nın alınması, "Kulübün paraları boşa harcanıyor" iddialarını getirdi

*Başkan Sadri Şener, Teofilo gibi Jaja'yı da kimseye haber vermeden getirince yönetimde kriz çıktı. Transferlerin ne kadara mal olduğu ise açıklanmadı!

Ariza Makukula'nın Trabzonspor'a 2 gol attığı maçtan sonra FOTOMAÇ'ın "HESAP VER AKSU" başlıklı haberi camiada büyük yankı uyandırdı. Başkan Sadri Şener ile Mahmut Aksu'nun transfer yanlışlarını gündeme taşıyan FOTOMAÇ, taraftarın hislerine tercüman olmaya devam ediyor... Taraftarlar, büyük bir transfer fiyaskosuna imza atan başkan Sadri Şener'e soruyor: 1.5 milyon'luk Makukula 3 ayda bitmezken, bir günde Jaja'ya nasıl 4.5 milyon euro verildi?

Geçen yıl Kayserispor'da attığı 21 golle kral olan Makukula, tam 3 ay bekletildi. Pahalı ve sakat uydurmalarıyla transfer edilmeyen Portekizli golcü, 1.5 milyon euro'ya Manisa'ya gelip, Trabzonspor'a 2 gol attı.

Şenol Güneş'in "Bize oyun sıkıştığında rakip savunmaları açacak forvet lazım. Makukula'yı istiyorum" demesine rağmen transferin son gününde Makukula'nın tam 3 katına 4.5 milyon euro'ya Jaja alındı.

ARADAKİ FARKI HERKES GÖRDÜ
Manisaspor'un Trabzonspor'u 3-1 yendiği maçta 2 gol atan Ariza Makukula, bordo-mavili camiada yeniden gündeme oturdu. Yaz boyunca peşinden koştuğu Portekizli yıldız performansıyla herkesi büyülerken, onun yerine transfer edilen Jaja'nın futbolu ve maliyeti Karadeniz'in hırçın sularının dalgalanmasına neden oldu!

RAKİBİ AÇACAK ADAM İSTEDİ
Trabzonspor'un 'transfer fiyaskosu'nda olaylar silsilesi şöyle başladı: 2009-2010 sezonu bittiğinde Şenol Güneş, "Bana oyun sıkıştığında, rakibi açacak güçlü bir santrfor lazım. Makukula ligi tanıyor. Onu alabiliriz" dedi. Başkan Sadri Şener, bu transfer için 'sağ kolu' olan genel sayman Mahmut Aksu'yu görevlendirdi.

PORTEKİZ'DEN MAZERET GELDİ

Takım Hollanda'da kamp yaparken iki kez Portekiz'e giden Mahmut Aksu, burada Benfica yöneticileriyle bir araya geldi mi, gelmedi mi bilinmez (!) ama "Sakatlığı varmış. Vermek istemiyorlar. Maliyeti çok yüksek" açıklamalarıyla kamuoyunda Makukula'ya karşı olumsuz bir hava yarattı. Üstelik kadrosunda süper golcüler barındıran Benfica, Makukula'yı kampa bile götürmemiş ve satacak bir kulüp arıyordu.

MANİSA'YA İNDİ, MAÇA ÇIKTI
Sakat diye alınmayan Makukula, transferin son gününde 1.5 milyon euro bonservisle Manisa'ya transfer olurken geldikten 3 gün sonra maça çıkıyor, cuma akşamı ise kendisini oyalayan Trabzon'a 2 gol atıp adeta intikam alıyordu. İşte camianın sabrı o anda taştı ve Jaja transferi sorgulanmaya başladı.

CAMİADA KAZAN KAYNADI
Şenol Güneş ısrarla "Makukula" ismini telaffuz ederken, transferin son gününde 3 kat maliyetle Jaja'nın alınması "Kulübün paraları boşa harcanıyor" iddialarını beraberinde getirdi. Teofilo gibi Jaja'yı da kimseden habersiz transfer eden Sadri Şener, yönetim krizine neden olurken, transferlerin maliyetiyle ilgili resmi açıklama yapılmadı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN