Hakemliği bitmeli

Perşembe 23.09.2010

"Manisaspor maçında Jaja'ya saha içinde çok tekme atıldı. Mehmet Güven'e kart bile gösterilmedi. Ferhat ise cezalandırıldı "Mustafa Kamil Abitoğlu, haftanın hakemi seçildi. Yetkim olsa hakemlik kartını yırtarım. Maçta ipin ucunu kaçırdı"

Hiç eleştirmedim
Trabzonsporteknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısıyla çarpıcı açıklamalar yaptı. Özellikle geçen hafta 3-1 kaybedilen Manisa maçının hakemine yüklenen tecrübeli hoca, Mustafa Kamil Abitoğlu'na ateş püskürdü. Bugüne kadar kaybedilen maçtan sonra hakemi eleştirmediğini söyleyen Güneş, şöyle konuştu:

Olaylara göz yumdu
"Selçuk, Colman ve Jaja'ya tekme atan Mehmet Güven'e sarı kart bile gösterilmedi. Özellikle Jaja'ya çok tekme atıldı. Ferhat'a ise kart gösterdi. Bu hafta ise haftanın hakemi seçildi. Yetkim olsa onun hakemlik kartını yırtarım.Maçın içerisinde ilk dakikalarda itirazdan dolayı kart göstermeyince ipin ucunu kaçırdı. Kaybımızın hakemle ilgisi yok ama olaylara göz yumması eksiği olduğunu gösterir."

İstifayı düşünmedim
Hiçbir zaman istifayı düşünmediğini de ifade eden Güneş, "Bugüne kadar istifa etsem ilk siz duyardınız. Ben istifa etmedim. Kaynağı olmayan dedikoduya ortak olmak istemem. Ama Hayrettin beyin ayrılmasına insan olarak üzüldüm. Spesifik kavgalar benim üzerimden yapılırsa kızarım. Herkes dikkatli olsun. Ben Trabzonspor'un adamıyım. Buraya gelmemde birçok neden var. Ancak yanıma gelen iki kişi vardı. Biri burada, biri şu an yok. Herkes bana değil, kulübe sahip çıksın" ifadelerini kullandı.

Dedikodu varsa, yokum
Geldiği günkü düşünceyle şu anki arasında bir sapma olmadığını kaydeden tecrübeli hoca, "Planlı programlı çalışarak fark yaratan, farklı olan, kısır döngülerin olmadığı bir camia olmak istiyoruz. Yetkili görev olmasa da sorumluluk almalıyız. Sorumluluk önemlidir, daha önemlisi güven ve iyi niyettir. Dedikodunun olduğu
yerde ben olmam" diye konuştu.

Ayrılık zarar verir
Trabzon'da mukavelemde hiçbir şart yok. 'Bugün ayrıl' deseler ayrılırım. Zarar vereceksem ayrılmam. Çok basit. Bugün ayrılmanın zarar vereceğini düşünüyorum. O yüzden buradayım. Bana şu anki yönetimde hiçbir olumsuzluk yok.

Sihirli değnek yok
Var olan yanlışları sıralayarak 'şu olursa doğru olur' demek istemiyorum diyen Güneş, "Kelle istemek çözüm değil. Elimizdekilere sahip çıkalım. Hesap görmek yerine ders çıkaralım. Elimde sihirli değnek yok. Yolumuzda doğru
ilerliyoruz" şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN