"Şampiyonlukta iddialıyız"

Perşembe 23.09.2010 12:08

Trabzonspor'un forvet oyuncusu Umut Bulut, şampiyonluğa takım olarak inandıklarını ve iyi mücadele ettikleri zaman kendilerini şampiyonluktan bir şeyin alıkoyamayacağını söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Umut Bulut, lige iyi başladıklarını, ancak geçen hafta Manisaspor karşısında beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, ''Futbolda böyle sonuçlar oluyor. Önemli olan bu yenilgiden ders çıkarıp bundan sonraki haftalar böyle sıkıntılar yaşamamak. Bunun da bilincindeyiz'' dedi.

İyi bir takım olduklarını ve ligde iyi mücadele ettiklerini anlatan Umut Bulut, ''Seyir zevki veren, göze hoş gelen bir futbol oynuyoruz. Kendi adıma her zaman gol atmak için elimden geleni yapıyorum. Gol atamadım ama bundan sonraki haftalar atmak için elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

Umut Bulut, kendisinin Trabzonsporlu olduğunu ve Trabzon'u çok sevdiğini belirterek, şöyle devam etti:

''Elimden geldiği kadar da bunu göstermeye çalışıyorum. Tabii Avrupa'da oynamak ve milli takım formasını giymek hedeflerim arasında. Zaten hedefi olmayan bir futbolcunun başarılı olacağını da düşünmüyorum. Şu andaki en önemli motivasyonum bu takıma daha fazla katkı sağlamak yönünde. Her şeyimle Trabzonspor'a katkı sağlamak istiyorum.''

Bordo-mavili takımın UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool ile yaptığı karşılaşma öncesi Toulouse FC takımından aldığı transfer teklifi konusunda konuşmak istemediğini kaydeden Umut Bulut, ''O artık geride kaldı. Olumlu veya olumsuz konuşmanın bir faydası yok. Trabzonspor'dayım ve bu takım için elimden geleni yapacağım'' ifadelerini kullandı.

''TEOFİLO, KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ KALİTELİ BİR FUTBOLCU''
Umut, kendisinin oyun yapısının belli olduğunu kaydederek, ''Düşüncem ve hedeflerim belli. Takımda kaliteli forvetlerin olması beni daha fazla motive ediyor. Teofilo'nun kendini göstermesini tabii ki çok isterim. Çünkü o gol attığı zaman hem gol yükümüz azalıyor hem de rahatlıyoruz. Her maçta golü benden beklemiyorlar. Teofilo, kendisini ispatlamış kaliteli bir futbolcu. Geçen sene uyum sorunu yaşadı ama bu sezon çok iyi gidiyor. Umarım hep performansını devam ettirir'' dedi.

Umut, kariyerinde en çok golü Kayserispor'a atmasına ilişkin ise ''Her maç gol atmak için çalışıyorum. Bu maçta da atmak istiyorum. Hocam görev verdiği, sahaya çıktığım sürece bir forvet oyuncusu olarak gol atmak istiyorum. Rakibin kim olduğu önemli değil'' diye konuştu.

''KİMSE ŞAMPİYONLUKTAN ALIKOYAMAZ''
Umut Bulut, takım olarak şampiyonluğa inandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''İyi mücadele ettiğimiz zaman bizi şampiyonluktan bir şeyin alıkoyacağını düşünmüyorum. Yeter ki iyi mücadele edelim. Ben bir olumsuzluk olacağını düşünüyorum. Erken gelen Manisaspor yenilgisi bir ders alma açısından çok iyi oldu. Önümüzde daha çok maç var. Bu maçlarda aynı hataları yapmayacağımızı düşünüyorum.''

Yönetim kurulundaki istifaların kendilerini ilgilendirmediğini vurgulayan Umut, ''Biz futbolcuyuz ve işimize bakıyoruz. Başımızda hocamız ve yönetim kurulumuz var. Bu yönde bir sıkıntımız yok. Biz sadece Trabzonspor'un başarısı için çalışacağız'' dedi.

Umut Bulut, zirve yarışında her takımın puan kaybedeceğini belirterek, şöyle konuştu:

''Büyük takımlar maça daha fazla asıldıklarında kalite farkı ortaya çıkacaktır. Türkiye ligi öyle bir lig ki herkes çok yakından biliyor. Birçok yabancı geliyor, tutunamıyor ama hiç beklenmedik bir yabancı gelip burada gol kralı olabiliyor. Beşiktaş kaliteli oyuncular getirdi. Gelen yabancı oyuncuların birçoğu uyum sorunu yaşıyor. Uyum sorununu aşanlar takımlarına faydalı oluyor, aşamayanlar ise bunu başaramıyor. Ben de yurt dışında oynamak için dil kursuna gittim. Futbolcu iki değil, üç dört tane dil bilmesi gerekiyor.''

Teknik direktör Şenol Güneş'in kendisini farklı pozisyonda oynattığını kaydeden Umut, ''Şenol hoca beni farklı bir pozisyonda oynatıyor ama bundan önce de o pozisyonda birkaç kez oynamıştım. Üç senedir sol tarafta birçok kez oynadım. İleri uçta oynadığınız zaman pozisyona daha yakınsınız, belki bu anlamda bir dezavantajım var. Ama sol kanatta zorlandığımı söyleyemem'' diye konuştu.
Etiketler Trabzonspor, Umut Bulut
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN