"Beşiktaş maçında telafi ederler"

Perşembe 30.09.2010 14:43

Spor Toto Süper Lig'de son 2 haftada Manisaspor'a yenilip Kayserispor ile berabere kalarak 5 puan kaybeden ve hafta sonunda sahasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Trabzonspor'da, kulüp başkanı Sadri Şener, lig boyunca 2-3 kötü sonucun olabileceğini, güçlü rakipleriyle yapacakları maçta bunu telafi edeceklerini düşündüğünü söyledi.

Beşiktaş ile 03 Ekim Pazar günü yapılacak maçtan 3 gün önce uçakla İstanbul'dan Trabzon'a gelen Şener, hava limanında basın mensuplarının sorusu üzerine, teknik direktör Şenol Güneş ve futbolcularla da biraraya gelerek sohbet edeceğini belirtti.

Pazar günü Beşiktaş ile zorlu bir maç oynayacaklarını, bu maç için kente geldiğini ifade eden Şener, ''34 maçta 2-3 kötü maç olabilir. Bu sonuçlar ilk defa olmuyor. Beşiktaş maçında onu telafi ederler. Bana göre Türkiye'nin en iyi kadrosu bizde'' diye konuştu.

Trabzon'da yönetimsel olarak yapacağı rutin işlerin bulunduğunu kaydeden Şener, ''Bunun yanında para pul işlerine bakacağız. Antrenmanları izleyeceğim ve takımla birlikte olacağım. Hoca ve oyuncularla sohbet ederim. Jaja ile konuşurum. Alanzinho ile de konuşurum'' dedi.

Alınan sonuçlar nedeniyle olumsuz bir havanın kentte oluşmaması gerektiğini ifade eden Şener, ''Bunlar düzelir. Her maç iyimser hava olursa 5 maç sonra kimse maçlara gelmez. Beşiktaş maçında tribünlerin tamamen dolu olmasını istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bu sezon büyük maçlarda daha zorlanmadan iyi sonuçlar aldıklarını anlatan Şener, şöyle devam etti:
''Bu maçta da zorlanmayız diye düşünüyorum. Beşiktaş kuvvetli bir takım, ama biz de kuvvetliyiz. Bu sonuçları önceden tahmin etmek kolay değil. Ama bu şehrin şunu unutmaması lazım. Bu şehrin marka değeri Trabzonspor'dur. Artık eski marka değerleri kalmamıştır. Bu şehir artık Trabzonspor'a sahip çıkmalıdır.''

9 YÖNETİCİ KARŞILADI


Son zamanlarda istifaların olduğu Trabzonspor yönetim kurulundaki üyelerin büyük çoğunluğu başkan Şener'i hava limanında karşıladı.

Yönetim kurulunda asbaşkanlık görevini de yürüten kulüp genel sekreteri Hasan Yener'in yanı sıra 9 yönetici havalimanında hazır bulunarak Şener'i otomobilleriyle havalimanından Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne getirdiler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN